Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Ramazan özel programları sürüyor!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayına özel hazırladığı kültür-sanat takvimi kapsamında Prof. Dr. Mehmet Emin Ay ve ilahi-ezgi sanatçısı Murat Belet’i Diyarbakırlılarla buluşturdu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan

Diyarbakır’da Ramazan özel programları sürüyor! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayına özel hazırladığı kültür-sanat takvimi kapsamında Prof. Dr. Mehmet Emin Ay ve ilahi-ezgi sanatçısı Murat Belet’i Diyarbakırlılarla buluşturdu.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği ‘2024 Ali Emiri Kültür-Sanat Sezonu’ Ramazan ayı etkinlikleriyle devam ediyor.

“Bereketin İzinde Diyarbakır’da Ramazan” mottosuyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Mehmet Emin Ay söyleşi, Murat Belet ise konser etkinliği ile sahne aldı.

Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda Mehmet Emin Ay ‘Hadislerin Işığında Oruç ve Ramazan Bereketi’ üzerine bir söyleşi gerçekleştirirken Murat Belet ise sevilen ezgilerini seslendirdi.

Üniversite öğrencisi Ramazan Bozkuş, programa arkadaşları ile beraber geldiğini söyledi.

Daha önceki konserlere de geldiğini belirten Bozkuş, şöyle konuştu:

“Ramazan ayında bu tür dini etkinliklerin olması gerçekten bizi çok mutlu ediyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim.”

İzleyicilerden Fatımatüzzehra Altay ise şunları ifade etti:

“Murat Belet’in konseri için geldim. Sesini çok beğendim bir müzisyen kendisi. Bu tarz etkinliklerin devam etmesini temenni ederim.”

Program Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mesut Tanrıkulu ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ömer Buğday’ın plaket takdimi ile sona erdi.