Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da parklar elden geçiriliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte yurttaşların dinlenmek ve vakit geçirmek için yoğun olarak kullandığı parklarda çim biçimi yaptı, aydınlatma ile ilgili arızaları giderdi, kırılan bank ve bordür taşlarının onarımını gerçekleştirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların

Diyarbakır’da parklar elden geçiriliyor

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, yaklaşan yaz ayları öncesi yurttaşların parkları sorunsuz şekilde kullanmalarını sağlamak için tespit ettiği eksiklikleri gidermek için alt ve üstyapı çalışmaları başlattı.

Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte yurttaşlar tarafından yoğun şekilde kullanılan Kayapınar ilçe sınırlarında yer alan Park 75’de ekipler, bitkilerin yaşanacak olası sıcaklıklardan etkilenmemesi için altyapı çalışaları kapsamında su tesisatlarında yaşanan arızaları giderdi.

 

170 DÖNÜM ÇİM BİÇİMİ YAPILDI

Üstyapı işlemlerinde Kayapınar Belediyesi personelinin de dahil olduğu 61 kişilik ekiple, yaklaşık 170 dönüm çim alanının biçimi gerçekleştirildi. Park içinde bulunan farklı türde çalıların budanmasının yapıldığı çalışmada, ayrıca aydınlatma direklerinde oluşan arızalara da müdahale edilerek yeniden işlevsel hale getirildi.

Diyarbakır'da parklar elden geçiriliyor

DBB PİKNİK ALANINDA HUMMALI ÇALIŞMA

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, ayrıca, kentin önemli uğrak noktalarından biri olan Yenişehir ilçe sınırlarında yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Piknik Alanında tespit ettiği alt ve üstyapı eksikliklerini giderdi.

Çalışmalar kapsamında oluşturulan 25 kişilik ekip, yeşil alanda bulunan çimlerin biçimini ve çalıların budamasını gerçekleştirdi. Aydınlatma arızalarının da giderildiği çalışmada, kırılan banklar ve bordür taşları onarıldı. Ayrıca ihtiyaç duyulan alanlara yeni oturma bankları yerleştirildi.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Sur, Kayapınar, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde bulunan parklarda tespit edilen eksiklikleri gidermek için çalışmalarına aralıksız devam edecek.