Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Otobüs Şoförü, Rahatsızlanan Öğretmeni Hastaneye Böyle Yetiştirdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Çınar ilçesinden şehir merkezine yapılan seferde, otobüste rahatsızlanan öğretmen, durumun şoföre iletilmesiyle yolcularla birlikte hastane acil servisine yetiştirdiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Çınar

Diyarbakır’da Otobüs Şoförü, Rahatsızlanan Öğretmeni Hastaneye Böyle Yetiştirdi.  Fenalaşan yolcunun hastaneye yetiştirildiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

 

OTOBÜSTE RAHATSIZLANDI

 

Önceki gün Çınar ilçesinden şehir merkezine hareket eden otobüste bulunan yolculardan 32 yaşındaki öğretmen Abdullah Şimşek, rahatsızlanınca yanındaki arkadaşları durumu şoföre bildirdi. Şoför Mehmet Şakir Kaçka, durumu harekât amirine bildirip, hastaneye yetiştirilmesi talimatını alınca yolcularla birlikte otobüsünün yönünü yakındaki özel bir hastanenin acil servisine çekti.

 

‘KAPTAN, BİR YOLCUMUZ KALP KRİZİ GEÇİRİYOR’

 

Tedavisi tamamlanan öğretmenin sağlık durumu iyi olduğu öğrenilirken, o anlar otobüs içi kamerasına saniye saniye yansıdı. Otobüs şoförü Mehmet Şakir Kaçka, Diyarbakır’a saat 15.15 sularında bir yolcunun yanına yaklaştığını ve ‘kaptan, bir yolcumuz kalp krizi geçiriyor.’ dediğini aktardı.

 

 

“DİREKT HASTANEYE DOĞRU GİTTİM”

 

Panik yapılmaması gerektiğini yolculara söylediğini kaydeden Kaçka, şöyle konuştu:

“Yolculara, arkadaşlar kimseyi indirmiyorum. Direkt hastaneye doğru gittim. Ondan sonra amirimiz aradım. Hastaneye gidiyorum, bilginiz olsun dedim. ‘Sıkıntı yok’ dedi. Yolcuyu indirdik, hocalara teslim edip geldim. Aradan 2-3 saat geçti hasta olan hocayı aradım. ‘Ağabey, çok iyiyim, teşekkür ederim. Allah, razı olsun’ dedi.”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Harekat Amiri Mustafa Yalçın, o gün nöbetçi amir olduğunu, şoförün kendisini arayıp araçta acil bir durum olduğunu söyledi.

 

 

“SAĞLIK HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

 

En yakın hastaneye gitmesini söylediğini ifade eden Yalçın, “Biz, can taşıdığımız için sloganımız ilk candır. Dörtlülerini yakıp en yakın hastaneye götürmesi ricasında bulundum. Kendisi de götürdü. Bu konularda bizim çizgimizdir. Sağlık her şeyden önemli. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak 320 tane aracımızla hizmette bulunuyoruz. Kardeşimiz ile irtibattayız, sağlık durumu da iyi. Bu, bizi de sevindirdi” ifadelerinde bulundu.

 

“ONA BİR HAYAT BORÇLUYUZ”

 

Öğretmen Abdullah Şimşek, şoförle sürekli yolculuk yaptıklarını dile getirerek, “Çınar’da okuldan sonra eve gelirken yolda bir kriz, bir atak geçirdim. Sağ olsun Şakir ağabeyde insanlık görevi olarak koca otobüsü yolcularla beraber bizi direkt hastanenin acil servisine kadar götürdü. Allah, ondan razı olsun. Ona bir hayat borçluyuz” şeklinde konuştu.