Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da okulu basıp öğretmeni darp ettiler!

Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde SYDF Müdürünün şoförüyle birlikte okulu basıp bir öğretmeni darp ettiğini açıkladı.

Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi,

Diyarbakır’da okulu basıp öğretmeni darp ettiler!

Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi, bugün Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kaymakamlık bünyesinde bulunan Çınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDF) müdürünün Çınar Kız İmam Hatip Lisesi’ne giderek öğretmeni darp ettiğini duyurdu.

İddialara göre Çınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü M.D, şoförüyle birlikte makam arabasıyla öğle saatlerinde Çınar Kız İmam Hatip Lisesi’ne geliyor. M.D’nin okula gelişinin nedeni ise aynı okulda okuyan çocuğunun matematik sınavında yerinin değiştirilmesi.

Okula gelen M.D idareye “Çocuğuma yeniden sınav yapacaksınız” diyor. Okulda bulunan öğretmenler ise sınav güvenliği için öğrencilerin yerlerinin değiştirildiğini aktararak, yeni bir sınav yapılamayacağını belirtiyor.

Bunun üzerine çıkan tartışmada M.D okuldaki bir öğretmenin boğazına yapışıyor ve beraberinde gelen şoförü ise öğretmeni arkadan darp etmeye başlıyor.

Darp edilen hastaneye gidip darp raporu alıyor. Öğretmenin suç duyurusunda bulunup bulunmadığı ise bilinmiyor.

Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi ise kurumsal X hesabından darp edilen öğretmene dair yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün Çınar Kız İmam Hatip Lisesinde, Çınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü M. D. ve beraberindeki şoförü tarafından okuldaki eğitim emekçilerine şiddet uygulandığı haberini aldık. Kamu kurumu yöneticiliğinden aldığı güçle yapılan bu pervasız saldırıyı kınıyoruz.

Şiddet faili bu kişiler hakkında ivedilikle adli ve idari incelemelerin başlatılmasını ve hakkettikleri yaptırımların uygulanmasını talep ediyoruz.

Kendi işyerlerinde, okullarında şiddete maruz kalan eğitim emekçilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Okulların eğitim emekçileri ve öğrencilerimiz için güvenli alanlar haline gelmesi için mücadelemizi sürdüreceğimizi ifade ediyoruz”