Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da öğrenciler iftar sofrasında buluştu!

Diyarbakır’da faaliyetlerini sürdüren SOHRAM-DER, yaklaşık 300 öğrenciyi iftarda buluşturdu.

Diyarbakır'da faaliyetlerini sürdüren SOHRAM-DER,

Diyarbakır’da öğrenciler iftar sofrasında buluştu! Diyarbakır’da faaliyetlerini sürdüren SOHRAM-DER, yaklaşık 300 öğrenciyi iftarda buluşturdu.

Ekseriyeti Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelerden oluşan öğrenciler, hep beraber iftar heyecanı yaşadı.  İftar yemekleri hayır sahibi aileler ve gönüllüler tarafından karşılandı. İftar duasını Halepli bir öğrenci okudu.

SOHRAM-DER Başkanı Mim Yavuz Binbay, hayırseverlerin yardımıyla öğrencileri iftar sofrasında buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.  Binbay, “Rahmetin ve bereketin yağdığı mübarek Ramazan ayı vesilesiyle genel ekseriyeti mağdur Suriyeli kardeşlerimizin evlatları olmak üzere 300 ihtiyaç sahibi öğrencinin iftarını verdik.

Kardeşlik ve merhamete en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde gelecek nesillerde kardeşlik ve beraberlik bilincini oluşturmak artı Allah’ın rızasını kazanmak bizim için en büyük amaç. Bu rahmet ayında bir çocuğun yüzünde bir tebessüm oluşturabilmek en kutlu gaye. Bu tür çalışmalarımızı hayırseverlerimizin desteğiyle  sürdürmeye çalışacağız. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.