Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da kuyumcudan altın piyasası hakkında önemli tavsiyeler

Son zamanlarda altın piyasasında oluşan dik yükselişin nedenlerini ve ileriki sürece ilişkin izlenimlerini paylaşan kuyum sektörü temsilcilerinden Mehmet Biçer, enflasyona karşı kişiyi koruyabilecek tek emtianın altın olduğunu hatırlatarak altına yatırım yapılması tavsiyesinde bulundu.

Son zamanlarda altın piyasasında

Diyarbakır‘da kuyumcudan altın piyasası hakkında önemli tavsiyeler

Ekonomide yatırım araçlarından biri olan altın son zamanlarda dük bir yükselişe geçerek gram fiyatı 2 bin 500 TL’ye ulaşmış durumda. Devam eden bu yükseliş karşısında yatırımcıları bekleyen kur değerleri hakkında önemli bilgiler aktaran kuyumcu sektörü temsilcilerinden Mehmet Biçer, geçmiş tecrübelere dayanarak altın fiyatlarının daha da artacağına işaret etti.

Altın geçmişten bu yana değerini hep koruduğunu ve bundan sonrada koruyacağını belirten Biçer, “Altın, 2010-2018 yılları arasında durağan geçirip 2018’den sonra dik yükselişe başladı. Çünkü sadece Türkiye’de değil, dünya da büyük bir enflasyon var. Aşırı derecede kâğıt para basılmış ve onun hiçbir karşılığı ve güvenirliği de yoktur.” dedi.

Diyarbakır'da kuyumcudan altın piyasası hakkında önemli tavsiyeler

“ALTIN ALARAK PARANIZI ENFLASYONA KARŞI KORUYUN”

Altının döviz karşısında kazandığı ve kazandırdığı değeri özetleyen Biçer, “15-20 yıl önce bir kilo altın 8 bin dolardı ama şimdi 80 bin dolardır. Belki 5 yıl sonra 200-500 bin dolarda da olabilir. Olursa da kimse şaşmasın, olacaktır da! Vatandaşlarımıza şunu tavsiye ediyoruz. Altın alarak paralarını enflasyona karşı korusunlar.” ifadelerini kullandı.

Altın herhangi bir ülkeye bağlı bir emtia olmadığının altını çizen Biçer, “Altın sadece TL’nin karşısında değer kazanmıyor, dolar ve Euro karşısında da değer kazanıyor. Merkez bankaları kasalarında niye altın tutuyor? Çünkü savaş veya herhangi bir durumda para edecek tek şey altındır.” şeklinde konuştu.

Altın fiyatlarındaki dik yükseliş süreci hakkında konuşan Biçer, “2020’lerde pandemi çıktığı zamanlarda Amerika faizleri yükseltmeye başladı. Yakın zamanda oranların düşürülmesiyle altın yükselişe geçecektir. Şu anki artışlarda yükselişin habercisidir. Açıkçası yakın zamanda 3-4 bin dolar onsu bekliyorum. Yani kilogramı 100-150, uzun vadede 500 bin dolar olursa da şaşırmam.” diye belirtti.

Diyarbakır'da kuyumcudan altın piyasası hakkında önemli tavsiyeler

Yatırımcılara öneri ve tavsiyelerini paylaşan Biçer, şu ifadelere yer verdi:

“Her zaman yatırımcılara altın tavsiye ediyoruz. Geçmişten bugüne altın nasıl yükselmişse gelecekte de yükselecektir. Çünkü enflasyona karşı kişiyi koruyabilecek bir tek emtia altındır. Halkımızda hiçbir zaman altından vazgeçmiyor. Şu an her evde muhakkak yastık altında altın vardır, devam etsinler. İnşallah faydasını göreceklerdir. Düğün konusunda insanların daha önce alım güçleri yüksekti, rahat altın alabiliyorlardı. Bir gelin geldiğinde kilolarca altın satabiliyorduk ama bugün maalesef alamıyorlar. Alabilen de kıt-kanaat alabiliyor.”