Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Kurban Bayramı tedbirleri sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan borsasında ve Suriçi’nde kanal ve yağmur suyu hatlarında kapsamlı temizlik çalışması yürütüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ

Diyarbakır’da Kurban Bayramı tedbirleri sürüyor

 

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, halk sağlığını korumak için çalışmalarını sürdürüyor. DİSKİ Genel Müdürlüğü, yurttaşların daha temiz ve sağlıklı bir ortamda kurbanlık alım-satımı yapabilmesi için yürütülen çalışmalara destek veriyor.

DİSKİ ekipleri, Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan borsası, altyapı hatlarında kapsamlı bir çalışma başlattı.

450 METRELİK KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU HATTI TEMİZLENDİ

Yedişer kişilik iki ekip ve kombine vidanjör aracının görev yaptığı çalışmada, canlı hayvan borsasında bulunan 450 metrelik kanalizasyon ve yağmur suyu ızgaralarının tamamı temizlendi.

SURİÇİ’NDE DETAYLI TEMİZLİK YAPILDI

DİSKİ ekipleri, yerli ve yabancı turistlerin yoğun bir şekilde ziyaret ettiği Suriçi bölgesinde de kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarını temizledi.

ULU CAMİİ, YANIK ÇARŞI (ÇARŞIYA ŞEWİTÎ) VE AŞEFÇİLER ÇARŞISI’NDA TEMİZLİK

Ekipler, Ulu Cami’nin etrafında bulunan kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarında temizlik çalışması yürüterek, tıkanan hatlar tekrar aktifleştirildi. Ayrıca kentin en eski alışveriş mekanlarından olan tarihi Yanık Çarşı (Çarşıya Şewitî) ve Aşefçiler Çarşısı’nda detaylı temizlik çalışması yapan ekipler, olası tıkanıklıkların ve kötü kokuların önüne geçerek yurttaşların rahat ve sağlıklı bir şekilde alışveriş yapmasına imkan sağlıyor.