Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da kırsal mahallelerde yol çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

Diyarbakır’da kırsal mahallelerde yol çalışmaları devam ediyor

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kırsaldaki mahallelerde ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale gelmesi için başlattığı çalışmalarda, kentin 17 ilçesindeki grup mahalle yolları ve bağlantılarında alt temel, stabilize, dolgu, menfez çalışması yürütüyor.

Vatandaşların seyahat güvenliklerini üst seviyeye taşımak için grup mahalle yollarının genişliğini de artıran ekipler, 7/24 en iyi hizmeti sunmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Ekipler, Ergani Şengalek-Toytarlası mahalle yolu 1. kat sathi kaplamada 5.2 kilometreyi, Develi- Doğan grup mahalle yolu 1. kat sathi kaplamada 8.8 kilometreyi, Alitaş mahalle  yolu 1. kat sathi kaplamada2.2 kilometreyi, Kündür mahalle yolu 1. kat sathi kaplamada 4 kilometreyi tamamladı.

Çınar’da Höyükdibi – Ortataş- Yöndemli- Kuruyazı grup yolu 1.kat asfalt sathi kaplamada 9.3 kilometre, İnanöz ve Çınarır mahalle yolu 1.kat asfalt sathi kaplamada 4 kilometre, Salyazı mahalle yolu 1.kat asfalt sathi kaplamada 2.5 kilometre,  Aş, Ortaören ,Muratçık Şeyhçoban, Karababa ve Tahir mahalle yolları 1.kat asfalt sathi kaplamada  7.2 kilometre yapıldı.

Çermik Kömürcüler-Doğan-Bistan grup mahalle yolu 1. kat sathi kaplama asfalt işlerinde 19.7 kilometre bitirildi.