Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Kardelen Kadın Evi yeniden faaliyette

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi bünyesindeki Kardelen Kadın Evi, AKP döneminin ardından yeniden faaliyetlerine başlayarak, kadınların talep ve önerilerini dinliyor.

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi bünyesindeki

Diyarbakır’da Kardelen Kadın Evi yeniden faaliyette

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi’ne bağlı Kardelen Kadın Evi, 31 Mart seçimlerinin ardından hızla çalışmaya başladı. Kaynartepe Mahallesi’nde bulunan Kardelen Kadın Evi çalışanları, ilk iş olarak mahalledeki kadınlara tek tek ulaştı. Ev ev dolaşıp ihtiyaçları ve talepleri tespit eden Kadın Evi çalışanları, talepler doğrultusunda çocuklar için oyun alanı ihtiyacını karşıladı.

Kardelen Kadın Evi, çocuklar için sabah ve öğleden sonra olmak üzere eğitmenler eşliğinde oyun odalarında etkinlikler düzenleniyor. Okul öncesi döneme yönelik oyun odasında çocuklar kaliteli zaman geçirme imkânına kavuşuyor.

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

Kadınların talepleri doğrultusunda meslek edindirme noktasında kuaförlük kursu açıldı. Uzman tarafından verilen kursa katılan kadınlar, burada mesleğin inceliklerini öğreniyor. Kardelen Kadın Evi’nde açılan kurslardan biri de okuma-yazma kursu. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grup halinde toplamda 30 kadın eğitimden yararlanırken, kursların 3’er aylık sürelerle devam etmesi planlanıyor. Yine kadınların talebiyle, hazırlıkların bitmesinin ardından Aşçılık Kursu başlayacak. Kurslara katılan kadınlar, atölye saatlerinde çocuklarını oyun odasına bırakıp rahat bir şekilde eğitim alabilecek

HAFTA İKİ GÜN MAHALLE ÇALIŞMASI

Kurslara dair bilgi veren Kardelen Kadın Evi Koordinatörü Birgül Harman, haftada iki gün mahallede alan çalışması yapılarak, ziyaretler gerçekleştirildiğini belirtti. İhtiyaç doğrultusunda psikolog ve pedagog desteği de verildiğini paylaşan Harman, ilk amaçlarının kadınların hayatına dokunmak olduğunu ifade etti.