Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da ‘Kalplere Dokunan Öğretmenler’

Diyarbakır’ın Silvan ilçesiyle yolları 2009’da Silvan Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kazanmasıyla kesişen öğretmen Hamide Elagöz, öğretmen olduktan sonra da Silvan’a atanarak burada öğrencilere eğitim vermeye başladı.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesiyle yolları

Diyarbakır’da ‘Kalplere Dokunan Öğretmenler’ Diyarbakır’ın Silvan ilçesiyle yolları 2009’da Silvan Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kazanmasıyla kesişen öğretmen Hamide Elagöz, öğretmen olduktan sonra da Silvan’a atanarak burada öğrencilere eğitim vermeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu “Kalplere Dokunan Öğretmenler” projesinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde görev yapan Öğretmen Hamide Elagöz’ün hikayesine yer verildi.

Küçük bir köy okulunda öğretmenlik yapan Elagöz, yaptıklarıyla öğrencilerin hayatına dokunarak birçok öğrencinin hayalleriyle buluşmasına olanak sağladı.

Öğretmen Elagöz’ün yaptıklarını kendisinden ve öğrencilerden dinledik.

Çocukların rahat oynayabilmesi için anasınıfındaki duvarı yıkmakla işe başlayan Elagöz, bakım ve onarımdan sonra aileleri ziyaret edip kız çocuklarının eğitimine katkı sunmak için sorunları dinleyerek bunlara çözüm getirdi.

Üniversiteye hazırlanan kız çocuklarının daha rahat bir ortamda ders çalışabilmesi için okul yönetimiyle beraber bir kütüphane kurarak öğrencilerin üniversite sınavında başarılar elde etmesine vesile oldu.

Gelin bu hikâyeyi öğretmenimiz ve öğrencilerinden dinleyelim.

 

Video için tıklayınız

Uğur KASİOĞLU