Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da kadınlara beyaz eşya yardımı

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ‘’Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye Projesi’’ kapsamında ilçede oturan eşi cezaevinde olan, boşanmış veya eşi tarafından terk edilmiş 2 bin ihtiyaç sahibi kadına beyaz eşya yardımı yaptı.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ‘’Güçlü

Diyarbakır’da kadınlara beyaz eşya yardımı! Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ‘’Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye Projesi’’ kapsamında ilçede oturan eşi cezaevinde olan, boşanmış veya eşi tarafından terk edilmiş 2 bin ihtiyaç sahibi kadına beyaz eşya yardımı yaptı.

Yenişehir Belediyesi tarafından Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iş birliğinde yürütülen proje kapsamında eşi cezaevinde olan, boşanmış veya eşi tarafından terk edilmiş 2.000 kadının televizyon, elektrik süpürgesi ve ütü ihtiyaçları karşılandı.

Kadınların her alanda güçlenmesi konusunda desteklerini sürdürdüklerini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ‘’Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye Projesi’’ ile ilçedeki kadınların yaşam kalitelerini arttırmayı amaçladıklarını belirtti.

Başkan Beşikci, ‘’Ailemizin ve toplumsal hayatımızın temel direği olan kadınlarımızın insan onuruna yakışır bir hayat sürmelerini, haklarını ve sorumluluklarını bilmelerini, yaşamın her kademesinde söz sahibi olabilmelerini ve eğitim alabilmelerini önemsiyoruz.

Bu nedenlerle projemiz kapsamında Yenişehir ilçemizde ikamet eden eşi cezaevinde olan, boşanmış veya eşi tarafından terk edilmiş 2.000 ihtiyaç sahibi kadınımıza çeşitli desteklerde bulunduk. Bu desteklerimizin başında bizlerden en çok talep ettikleri televizyon, elektrik süpürgesi ve ütü ihtiyaçlarını karşıladık.

Bunun yanı sıra çalışmak isteyen kadınlarımızın da YESMEK projemiz kapsamında açmış olduğumuz tekstil kurslarında alacakları eğitimler sonucunda tekstil fabrikalarında işe yerleştirilmelerini sağlayacağız. Bu kapsamda kadınlarımızı desteklemeye devam edeceğiz’’ dedi.