Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Her Şeyin Ücretsiz Olduğu Bu Merkezde Bir Hizmet Daha!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesinde berber hizmeti vermeye başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hasta

Diyarbakır’da Her Şeyin Ücretsiz Olduğu Bu Merkezde Bir Hizmet Daha! Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik hizmetlerine bir yenisini ekledi.

 

BERBER HİZMETİ BAŞLADI

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Türkiye’nin farklı illerinden gelip kentteki sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastalara ve hasta yakınlarına misafirhanede berber hizmeti sunacak.

 

Salı, çarşamba, perşembe günleri 08:00 -15:00 saatleri arasında misafirhanede ayrılan bölümde berber hizmeti verilecek.

 

 

 

KONUKLAR HİZMETLERDEN MEMNUN

 

Şırnak’tan kente gelen hasta yakınlarından Mustafa Gören, misafirhanede verilen hizmetlerin kaliteli olduğunu söyledi.

 

Gören, şöyle konuştu:

 

“Pazartesiden beri misafirhanede kalıyoruz. Burada berber açıldı. Gayet güzel bir hizmet. Hem ildeki hem de çevre illerden gelen insanlar için ciddi bir ihtiyaç. Bu vesileyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederiz.”

 

“HİÇBİR MASRAFTAN KAÇINMAMIŞLAR”

 

Verilen hizmetlerden dolayı çok memnun olduğunu anlatan hasta yakınlarından Süleyman Astaş, şunları aktardı:

 

“Van’dan geldim. 4 aydan beri buradayım. Belediyenin bize sunduğu imkânlar sayesinde otele gitmedim, misafirhaneye geldim. Yemeğimiz, çayımız var. Yataklarımız çok düzgün ve temiz. Yıkanmamız için sıcak suyumuz var. Şimdi tıraş olmamız için berber hizmeti de verilmeye başlandı. Hiçbir masraftan kaçınmamışlar. Bu gün bir otele gittiğimizde bizden alacağı para en düşük 600-700 lira iken burada her şeyi bedava veriyorlar. Allah belediye yetkililerinden razı olsun.”

 

 

SON BİR YILDA 110 BİN KİŞİYE HİZMET VERİLDİ

 

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet yürüten merkez, 136 oda 391 yatak kapasitesi ile Türkiye’deki mevcut örnekleri arasında en fazla kontenjanı olan misafirhane olma özelliği taşıyor.

 

Çevre il ve ilçelerden tedavi için kente gelen ve kalacak yeri olmayanların ücretsiz kalabildiği misafirhanede son bir yılda 110 bin kişi ağırlandı.

 

Otel konforunda hizmet verilen misafirhanede her gün kahvaltı, akşam yemeği, tüm odalarda kesintisiz sıcak su, wifi, televizyon, buzdolabı, düzenli değişen kişisel temizlik ürünleri ile hijyenik bir konaklama ortamı sağlanıyor.

 

Özel çalışma odaları, ütü odası, çamaşırhane, revir, kafeteryanın bulunduğu misafirhanede tüm hizmetler ücretsiz veriliyor.