Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da güller, refüj ve parkları süslüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kendi tesislerinde üretip toprakla buluşturduğu Yediveren, Muhammediye ve Meyland türündeki 4 bin adet gül, kentin refüj ve parkalarında renk cümbüşü yarattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kendi

Diyarbakır‘da güller, refüj ve parkları süslüyor

Park Bahçeler Daire Başkanlığı, Yenişehir ilçesinde yer alan Fidanlık Şefliğinde, farklı türlerde ağaç, mevsimlik çiçek ve çalı üretimine devam ediyor.

Kentin iklimine ve tabiatına uygun olmasını göz önünde bulunduran ekipler, ürettiği Yediveren, Muhammediye ve Meyland türündeki 4 bin adet gülü refüj ve parklarda toprakla buluşturdu. Ekilen güllerin mayıs ayında açmasıyla birlikte refüj ve parklar daha estetik bir görünüme kavuştu.

Diyarbakır'da güller, refüj ve parkları süslüyor

HEDEF DAHA FAZLA GÜL ÜRETMEK

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Diyarbakır’ın gül şehri olması konusunda gelecek yıllarda daha fazla gül üretmek için planlama yapmaya başladı. Fidanlık Şefliği, üretimin ilk aşaması olan çelikleri, şubat ve mart aylarında şehrin muhtelif yerleri ve Gülistan Parkı’ndan temin edecek.

Çeliklerin sorunsuz şekilde gelişmesi için, şaşırtma, saksıya alma, gübreleme, ilaçlama ve bitki gelişim düzenleme aşamalarından sonra güller kentin park, kavşak ve refüjlerinde toprakla buluşturulacak.

BİTKİ ÜRETİMİ DEVAM EDİYOR

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, daha yeşil ve estetik bir kent için Fidanlık Şefliğinde farklı türlerde mevsimlik çiçek, çalı ve ağaç üretimine devam edecek.