Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da geleceğin aşçıları o ilçede yetişiyor!

Diyarbakır’da bir ilçe belediyesinin bünyesindeki Halk eğitim merkezinde geleceğin aşçıları yetişiyor.

Diyarbakır’da geleceğin aşçıları o ilçede yetişiyor!

Damla TÜRK

Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi’nin, Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak açtığı aşçılık kursuna katılan 150 kursiyer uzman aşçılardan tam teşekküllü eğitim alarak mesleğin inceliklerini  öğreniyor. 1 erkek ve 5 kadın olmak üzere 6 kişiden oluşan uzman aşçıların hünerleri ise görenleri büyülüyor.

Aşçılığın İnceliklerini Öğreniyorlar

Bağlar Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak düzenlediği mesleki eğitim ve beceri edindirme kurslarında bir çok vatandaşın farklı iş kollarında meslek sahibi olmasına olanak sağlıyor.

Bu kurslar  arasında aşçılık eğitimi geliyor. Belediyenin Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı eğitim merkezlerinde açılan aşçılık kursunda 1 erkek ve 5 kadın olmak üzere 6 uzman aşçı görev yaparken, 150 vatandaş bu çalışmalara katılıp  tam teşekküllü aşçılık eğitimi alarak meslek sahibi olmaya gayret ediyor. Uzman aşçılardan temel eğitim ve mesleğin inceliklerini öğrenen kursiyerler gelecekte iş bulma veya kendi işini kurma konusunda avantajlı olacak.

Yemekten tatlı çeşitlerine kadar bir çok alanda  hünerlerini sergileyen uzman aşçılar da tam bir lezzet gösterisi sunuyor. Usta aşçıları dikkatle izleyen ve ileride onlar gibi olmak için izlenimler elde eden kursiyerler de hayranlıklarını gizleyemiyor.

Meslek Sahibi Olup Kendi İşlerini Kurabilecekler

Belediye bünyesinde yıllardır hizmet veren mesleki eğitim ve beceri edindirme kurslarının meslek sahibi olmadan istihdama kadar büyük katkılar sağladığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,buralarda yetişen bir çok vatandaşın kendi işini kurduğunu da kaydetti. Beyoğlu,”Kurslarımız son derece yararlı sonuçlar meydana getiriyor. A’dan Z’ye kadar bir çok branşta vatandaşlarımız tam teşekküllü eğitim alıyor, meslek ve iş sahibi oluyor. Uzman aşçılarımız tarafından verilen aşçılık kursuna da yoğun bir katılım var. Buradan yetişecek olan kursiyerlerimiz meslek sahibi olup aynı zamanda kendi işlerini kurabilecek.” diye konuştu.