Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Evlenmek İsteyenler Krediniz Hazır! Faizsiz Evlilik Kredisi Başvuruları İçin Tarih Verildi!

Evlilik kredisi desteği kimlere veriliyor, şartları ne? Evlenecek çiftlere 2 yılı ödemesiz, 4 yıla kadar da geri ödeme şartıyla 150 bin lira faizsiz kredi verilecek. Uygulama ilk olarak Diyarbakır’ın da aralarında bulunduğu deprem bölgesinde uygulanacak.

Evlilik kredisi desteği kimlere

Diyarbakır’da Evlenmek İsteyenler Krediniz Hazır! Faizsiz Evlilik Kredisi Başvuruları İçin Tarih Verildi! Evlenecek çiftlere 2 yılı ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi verilecek.

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ilk defa aralarında Diyarbakır’ın da bulunduğu deprem bölgesinde uygulanacak Aile ve Gençlik Fonu başvurularının 15 Şubat’ta alınacağını duyurdu. Peki, faizsiz kredi desteğinde detaylar neler?

 

Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere 2 yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi verilecek. Faizsiz evlilik kredisi başvuruları deprem bölgesinde 15 Şubat’ta alınacak. Açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan geldi.

 

bankada-parasi-olanlar-dikkat

 

15 Şubat’ta başlayacak

 

Yeminli mali müşavir ve ekonomist Muhammet Bayram konuyla ilgili şunları söyledi:

 

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş deprem bölgesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sosyal hizmetler çerçevesi altında birçok yardımda bulunuldu, bunun son örneği de Aile ve Gençlik Fonu’nun kurulması ile birlikte gerçekleşecek.

 

Aile ve Gençlik Fonu, savunma sanayiinden elde edilecek gelir, Gabar’da bulunan petrol, doğal gaz keşiflerinden elde edilen gelirlerin bu fona aktarılması şeklinde oluşturulan bir fondur. Aile ve Gençlik Fonu aile bütününün korunması, desteğe ihtiyacı olan bireylere yardıma ilişkin kurulmuş bir fondur. Aile ve Gençlik Fonu’nun kurulması tamamlandı, 15 Şubat itibarıyla yeni evlenen gençlere kredi başvuruları açılacak.”

 

Aylık 3 bin 125 TL ödeme

 

Bayram, sözlerini şöyle sürdürdü:

Faizsiz kredi desteğine öncelikle deprem bölgesinde başlanacak. Daha sonrasında tüm yurda yayılacaktır diye düşünüyorum. Kredi desteğinde ilk açıklanan pakete göre 2 yıl geri ödemesiz 4 yıl geri ödeme şeklinde olacak. 150 bin TL’yi gençler alacak, 2 yıl ödeme yapmayacak daha sonrasında 48 ay faizsiz bir şekilde ödeyecekler. Bu da aylık bazda 3 bin 125 TL demektir.”

 

 

Başvurular nereden yapılacak?

 

“Başvuru e-Devlet üzerinden yapılacak” yapılacak diyen uzman yorumuna şöyle devam etti:

 

“E-Devlet üzerinden evlilik kredisi yazılıp başvurular yapılabilir. Öncelik deprem bölgesindeki gençler için düşünülüyor. Daha sonrasında diğer bölgelere de gelmesi planlanıyor. Sene sonu itibarıyla ya da gelecek sene itibarıyla kredilerin diğer illere yayılacağını düşünüyorum. Kredi desteğinin her bir gence değil evlenecek çiftlere verileceğini düşünebiliriz. Gençler başvurup daha sonrasında da evlenmezlerse nasıl bir yaptırım olacak? Evlilikten sonra mı destek verileceği tam açıklanmadı. Ancak her bir çifte verilecek, çiftlere ayrı ayrı toplam 300 bin TL verilmeyecek.