Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da ‘Eve baskın yapmayın çocuğum üniversite sınavına girecek’ dedi ve olanlar oldu

Diyarbakır’ın Ergani İlçesi eski Belediye Başkanı Ramazan Kartalmış’ın gözaltına alınmadan soruşturmadan haberdar olduğu ve yetkililere “Ev e baskın yapmayın, çocuğum üniversite sınavına girecek. Baskından etkilenmesin” dediği iddia edildi ancak…

Diyarbakır’ın Ergani İlçesi eski

Diyarbakır’da ‘Eve baskın yapmayın çocuğum üniversite sınavına girecek’ dedi ve olanlar oldu

Bugün sabah saatlerinde önceki HDP’li Ergani Belediye Başkanı ve aynı zamanda İnsan ve Özgürlük Partisi (PİA) Genel Başkanı olan Ahmet Kaya evinde gözaltına alındı. Ergani Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 2014 ve 2019 yılları arasında belediye başkanlığı yapmış Avukat Ramazan Kartalmış da gözaltına alındı. Ev baskınları ile ilgili yaşanan ilginç bir bilgiyi Diyarbakır Baro Başkanı Nahit Eren paylaştı.

‘EVE BASKIN YAPMAYIN BUGÜN ÇOCUĞUM ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEK’

Diyarbakır Baro Başkanı Nahit Eren, gözaltına alınan eski Belediye Başkanı Ramazan Kartalmış’ın önceden soruşturmadan haberdar olduğu ve yetkililere “Eve baskın yapmayın, çocuğum üniversite sınavına girecek. Ben gelip ifade veririm” dediğini ancak sınav sabahı eve baskın yapıldığını idda etti. Nahit Eren’in paylaşımı şöyle: “Bu nasıl kötülüktür? Av.Ramazan Kartalmış, soruşturmadan daha önce haberdar olup sizlere çocuğunun üniversite sınavına hazırlandığını, olası bir ev baskınından etkilenmemesi için ifade vermeye hazır olduğunu bildirdiği halde sınav sabahında evine baskın yaptınız…”

Diyarbakır Barosu yaptığı açıklamada üyeleri Kartalmış’ın derhal serbest bırakılmasını istedi.