Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da dezavantajlı çocuklar için Yaz Spor Okulları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı çocukları yaz tatilinde sporla buluşturmak, fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimlerini desteklemek amacıyla ücretsiz Yaz Spor Okulları başlatıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı

Diyarbakır’da dezavantajlı çocuklar için Yaz Spor Okulları! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı çocukları yaz tatilinde sporla buluşturmak, fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimlerini desteklemek amacıyla ücretsiz Yaz Spor Okulları başlatıyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, 2024 Yaz Spor Okullarını “Sporun Olduğu Yerde Hayat Vardır” sloganıyla açıyor. Yaz Spor Okullarıyla, çocuklara fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimlerini destekleyecek bir ortam sağlamak ve onlara spor aracılığıyla çeşitli beceriler kazandırma amaçlanıyor. Özellikle sosyo-ekonomik durumu düşük olan dezavantajlı çocukların ve grupların yaz tatillerinde sporla buluşacağı Yaz Spor Okulları, aynı zamanda çocukların spor yapmaya yönelik olumlu bir tutum geliştirmesine ve yaşam boyu sağlıklı alışkanlıklar kazanmalarına yardımcı olacak.

8 dalda kurs verilecek

7-14 yaş aralığındaki çocukların kayıt yaptırabileceği Yaz Spor Okullarında yüzme, basketbol, voleybol, karate, kort tenisi, masa tenisi, futbol ile akıl ve zeka oyunları kursları yer alacak. Kurslara katılacak çocuklara, seçtikleri branşlarda malzeme desteği verilecek.

Başvurular 10 Haziran’da başlayacak

10 Haziran 2024 Pazartesi günü başlayacak kayıtlar, 24 Haziran Pazartesi günü sona erecek. Kurslara katılmak isteyenler Sümerpark, Talaytepe Spor Kompleksi, Seyrantepe açık yüzme havuzu ve 75 Metre kapalı tenis kortlarında kayıt yaptırabilir.

Kursların gerçekleştirileceği yerler

1 Temmuz 2024’te başlayacak kurslar, 13 Eylül’e kadar devam edecek. Kurslar Sümerpark, Talaytepe Spor Kompleksi, Seyrantepe TOKİ açık yüzme havuzu, Parkorman ve Seyrantepe çim futbol sahasında gerçekleştirilecek.