Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da çiçekçilerin Anneler Günü mesaisi başladı

Diyarbakır’da Anneler Günü öncesi çiçekçilerin yoğun mesaisi başladı. Birçok farklı çeşit ve konseptte ürünlerini hazırlayan çiçekçiler bu yıl Anneler Günü’nde sık tercih edilen saksı çiçeklerinin 200 ila bin lira arasında seyrettiğini söyledi.

Diyarbakır’da Anneler Günü öncesi

Diyarbakır’da çiçekçilerin Anneler Günü mesaisi başladı. Rengarenk görünümleri ile bahar çiçekleri Anneler Günü için tezgahları süsledi.

 

Diyarbakır’da çiçekçiler Anneler Günü için hazırlıklarını tamamladı. Rengarenk görünümleri ile bahar çiçekleri Anneler Günü için tezgahları süsledi. Anneler Günü’nde çok sık tercih edilen bahar çiçekleri 200 lira ile bin lira arasında seyredecek.

 

Buketler ise 350 ila 500 lira arasında satış fiyatı ile tezgahları süsleyecek. Bahar çiçeklerinin üretim maliyetinin kış aylarına göre daha düşük olduğunu belirten çiçekçiler bu yıl Anneler Günü’nden beklentilerinin geçtiğimiz yıla göre daha yüksek olduğunu ifade ettiler.

 

Anneler Günü’nün bahar aylarında kutlanması sebebiyle genellikle saksı çiçeklerinin tercih edildiğini kaydeden çiçekçiler, “Anneler Günü Sevgililer Günü’nden daha yoğun olur. Çiçekler de kış aylarına oranla daha hesaplı olur. Çünkü bahar ayında bağda, bahçede yetiştiği için maliyeti daha hesaplı olur. Anneler Günü’nde genellikle saksı çiçekleri tercih ediyor ama buket alanlar da oluyor. Mevsim çiçeğinin buketi 350 ila 500 lira arasında seyrediyor. Saksı çiçeklerinde ise 200 liradan bin liraya kadar fiyat aralığı var” şeklinde konuştu.