Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da bakıma muhtaç yaşlılar yalnız bırakılmıyor

Diyarbakır’da bakıma muhtaç yaşlılar

Diyarbakır’da bakıma muhtaç yaşlılar yalnız bırakılmıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bakıma ihtiyaç duyan yaşlılara evde bakım ve refakat hizmeti veriyor, ev temizliklerini üstleniyor.

Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç, yalnız bırakılmış, kendi ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayan yaşlılara yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, yalnız yaşayan yaşlıların evlerine giderek tepeden tırnağa temizlik yapıyor.

Görevliler, yaşlı bireylerin sağlık kontrollerini yapıyor, ihtiyacı olan yaşlılara fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunuyor.

AYLIK 200 YAŞLIYA HİZMET

Sosyal Hizmetler Engelli ve Yaşlı Şube Müdürlüğü Yaşlı Birim Sorumlusu Ali Rıza Kaya, 2013 yılından beri yalnız yaşayan yaşlılara yönelik ev temizliği hizmeti verdiklerini, son bir yıl içerisinde de fizik tedavi rehabilitasyon hizmeti sunduklarını söyledi. En iyi hizmeti vermenin gayreti içerisinde olduklarını belirten Kaya, şöyle konuştu: “Şu an birimimize kayıtlı 200 yaşlı vatandaşımıza ayda bir sefer olmak üzere ev temizliği hizmeti veriyoruz. İlerleyen dönemde ekiplerimizi arttırarak daha fazla yaşlımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca fizik tedavi rehabilitasyon hizmetinde de şu an 16 hastamız var. Haftada bir sefer gidip evlerinde fizik tedavi hizmeti vermekteyiz.”

‘HİZMETTEN MEMNUNUM’

Evde bakım hizmetinden yararlanan Sultan Sular, Büyükşehir Belediyesinin hizmetinden memnun olduğunu ifade etti. Sular, “Yalnız yaşıyorum, fizik tedavi hizmeti de yapıyorlar. Büyükşehir’den gelip evimizi temizliyorlar. Çağırsam da geliyorlar, çağırmasam da” dedi.

‘BİZİMLE İLGİLENİYORLAR’

Hizmetlerden faydalanan 74 yaşındaki Zülküf İski ise, “3 seneden beri bu hizmetten faydalanıyorum. Ele güne muhtaç olmaktan daha iyi. Bizimle ilgileniyorlar, temizliğimizi yapıyorlar, bazen bizi seyahate götürüyorlar. Hizmetin devam etmesini istiyorum” şeklinde konuştu.