Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da 1.Dicle Pediatri günleri başladı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Dicle Pediatri Derneğinin düzenlemiş olduğu 1. Dicle Pediatri Günleri başladı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi

Diyarbakır’da 1.Dicle Pediatri günleri başladı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanındaki önemli konularda gelişmeleri güncellemek ve deneyimleri paylaşabilmek amacıyla Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen 1. Dicle Pediatri günleri büyük bir katılımla gerçekleşti.

Program açılış konuşmasını Düzenleme Kurulu adına Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Dicle Pediatri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Alper Akın yaptı.

Akın, “50 yılından fazla geçmişi olan bir ana bilim dalı Pediatri uzmanı yetiştirme konusundaki bilgi, birikim, deneyiminin ve akademik kültürünün mezuniyet sonrası eğitim faaliyetlerini de içerecek şekilde daha geniş bir alana yayılması ülkemize olumlu katkılar sağlayacaktır. Bu düşüncede olan ana bilim dalımızdaki değerli öğretim üyeleri  2022 yılında bir araya gelerek Dicle Pediatri Derneği’ni kurdu” dedi.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İlker Kelle de bilgi ve deneyimlerini aktarmayı kabul ederek toplantıya katılan tüm hocalara ve katılımcılara şimdiden teşekkür etti ve verimli bir etkinlik olmasını temenni etti.

Alanında uzman konuşmacılar Dicle Pediatri Günleri kapsamında iki gün boyunca insan hayatının doğumundan ergenliğe kadar olan dönemindeki hastalıklarla ilgili tanı ve tedavi yöntemleri konusunda bilgi paylaşımında bulunacak.