Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’a bir tesis daha kazandırılıyor

Diyarbakır’a , DİSKİ Genel Müdürlüğü ve İLBANK ortaklığıyla bir tesis daha kazandırılacak.

Diyarbakır'a , DİSKİ Genel

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ)  Genel Müdürlüğü, yer altı ve tatlı su kaynaklarını korumak amacıyla ilçelerde inşa ettiği atıksu arıtma tesislerine bir yenisini daha ekliyor.

Silvan’a kazandırılacak çevre dostu atıksu arıtma tesisi projesiyle ilçeye 92 kilometre kanalizasyon hattı ile 3.1 kilometre terfi hattı kurulacak.

Alt yapı sorununu çözecek projeyle İlçedeki kanalizasyon sisteminin iletimi arıtma tesisine aktarılacak bu sayede atıksuların doğaya zarar vermesi önlenecek.

Etüt çalışmaları süren tesisin yer tespiti için DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve teknik ekip sahada incelemede yaptı.

Projeyi ilçenin nüfus ve imar planına uygun hazırladıklarını vurgulayan Tutşi, özellikle yer altı su kaynaklarının korunması açısından atıksu arıtma tesisinin önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

2024’de birçok ilçeye atıksu arıtma tesisi inşa etmeyi hedeflediklerini aktaran Tutşi, atıksu arıtma tesisiyleriyle ekolojik yapının zarar görmesinin önüne geçildiğini ifade etti.

Silvan Atıksu Arıtma Tesisi’nin son teknolojiyi baz alarak donatacaklarını belirten Tutşi, projenin uzun yıllar vatandaşların ihtiyaçlarına cevap vereceğini dile getirdi.