Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır Sağlık Çalışanları Eğitim Programında Buluştu!

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 7-9 Şubat tarihlerinde yenidoğan ölümlerinin önüne geçilmesi amacıyla sağlık personellerine yönelik Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi verildi.

Diyarbakır Sağlık Çalışanları Eğitim Programında Buluştu!

Diyarbakır Sağlık Çalışanları Eğitim Programında Buluştu! Üç gün süren eğitime aralarında hekim, ebe, hemşirelerinde bulunduğu 49 sağlık çalışanı katıldı.

 

Doğumda gelişebilecek yenidoğan ölümleri ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli bir yer tutan Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulama Eğitimi, Diyarbakır’da bir otelin eğitim salonunda düzenlendi.

 

 

HEKİM EBE VE HEMŞİRELER DE KATILDI

 

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu’nun açılış konuşmasıyla başlayan ve üç gün süren eğitime Kamu ve Üniversite Hastanelerinden 16 Hekim, 12 Ebe, 18 Hemşire, 2 Acil Tıp Teknisyeni ile 1 Ambulans ve Acil Bakım Teknikerinden oluşan 49 Sağlık çalışanı katıldı.

 

Eğitim programında NRP eğitimcileri tarafından; yenidoğana yapılan müdahalelerde güncel yaklaşımlar ve uygulamalar aktarıldı. Yürütülen programlar ve çalışmalarla; Temel resüsitasyon uygulamalarının yerleştirilmesi için bu konuda standart uygulama yapacak, eğitim almış sağlık personelinin yetiştirilmesiyle önlenebilir ölüm nedenlerinden olan asfiksiye bağlı mortalite ve morbiditede gelişmiş ülke değerlerine ulaşılması hedeflendi.

 

Eğitimin son gününde yapılan yazılı ve uygulama sınavının değerlendirilmesi sonucu başarılı olan kursiyerlere eğitmenler tarafından sertifikaları takdim edildi.