Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır İtfaiyesinden hastanede yangın tatbikatı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri acil durum bilinçlendirmesi amacıyla Bismil devlet Hastanesinde yangın ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye

Diyarbakır İtfaiyesinden hastanede yangın tatbikatı

Diyarbakır İtfaiye Dairesi Başkanlığı, hastanelerin her yıl yaptığı HAP (Hastane Afet Acil Durum Planı) kapsamında yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Bu kapsamda acil durum anında ve sonrasında yapılacaklara yönelik personele teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

İtfaiye ekiplerinin, Bismil Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirdiği teorik eğitimde personele, yangın çıkış nedenleri, başlangıç yangınlarına müdahalenin nasıl olacağı, yangının çıkmaması için alınacak önlemler, yangın sonrası yapılması gerekenler ve doğru yangın ihbarı konularında bilgi verdi.

KURTARMA FAALİYETİ CANLANDIRILDI

Ekipler daha sonra, hastane binasında gerçekleştirdiği tatbikatta oluşabilecek herhangi bir acil durumda yangın söndürme, yaralıyı sedye yardımı ile tahliye etme ve mahsur kalanları kurtarma faaliyetlerini canlandırdı.

İtfaiye ekipleri olası acil durumlarda farklı kurumlarda çalışanların bilgilendirilmesi amacıyla teorik ve pratik eğitimlere devam edecek.