Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bisküvi kutusunda kura çekimi!

Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün il içi yer değişikliği işlemlerinde 34 şefin görevlendirmesini bisküvi kutusunda kura yoluyla yapması tepkiye neden oldu.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bisküvi kutusunda kura çekimi!

Damla TÜRK

 

Memur-sen Diyarbakır il başkanı ve Eğitim Bir Sen Diyarbakır şube başkanı Ramazan Tekdemir, Milli eğitim müdürlüğünün il içi yer değişikliği için yaptığı kura çekimine sert tepki gösterdi. Tekdemir, sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, “Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ehliyet, liyakat ve tecrübenin bir önemi yok, ne çıkarsa bahtına artık” dedi.

 

Diyarbakır Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“BİSKÜVİ KUTUSUNDA KURA ÇEKİLDİ”

 

Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğü (MEM) il içi yer değişikliği işlemlerini piyango bileti dağıtarak, çekilişle gerçekleştirmeyi düşünüyor mu? Bu nasıl bir soru diye sormamak gerek, zira bütün şeflerin ( 34 kişi ) görevlendirmelerini bisküvi kutusundan çekilen kurayla gerçekleştiren müdürlük yer değişikliğini de pekala piyango bileti çekilişi ile yapabilir.

 

Evet şaka değil gerçek, Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğü, eğitim, tecrübe, uzmanlık, likayat, kariyer gibi kavramlara o kadar uzak, kamu yönetiminde o kadar lakayt ki il milli eğitim müdürlüğü bünyesindeki şeflerin, şefliklere görevlendirilmelerini bisküvi kutusundan çektirilen kurayla yapıyor.

 

Şeflerin yıllardır edindiği tecrübeyi görmeyen, bilgi birikimini hiçe sayan, kurumsal hafızayı silip atan, bunu da kura çekmek gibi tüm ülkeyi ve eğitim camiasını kendisine güldürecek bir tarzda yapan il milli eğitim müdürlüğü, komedyenliğe heveslenmişse doğru yolda ilerliyor. Yok bunu ciddi ciddi bir görevlendirme usulü görüyorsa, yanlışa tur bindiriyor demektir.. Zira kamu yönetiminde kamu hizmetinin yürütülme şekline bakışta optik kusurun affı mümkün değildir.

 

Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğünü ciddiyete davet ediyor, Millî Eğitim Bakanlığın ise bu komediye dur demeye çağırıyoruz. Diyarbakır gibi büyük bir ilin il milli eğitim müdürlüğünün kepazelik kaldırmayan ağır bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz.”