Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır İçin Sarı Kodlu Uyarı Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu olacağının tahmin edildiğini belirterek, Diyarbakır dahil 10 il için sarı kodlu uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke

Diyarbakır İçin Sarı Kodlu Uyarı Geldi. Meteoroloji, Diyarbakır dahil 10 il için sarı kodlu uyarıda bulundu.

 

ÜLKE GENELİ PARÇALI BULUTLU

 

Yapılan son tahminlere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Edirne ve Kırklareli dışında), Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

KARLA KARIŞIK YAĞIŞLAR

 

Genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer kuvvetli yağmur ve sağanak, Hakkari, Bitlis, Muş, Ağrı ile Van’ın kuzey, Siirt ve Şırnak’ın doğu kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 

ÇIĞ TEHLİKESİ

 

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunduğu ifade edildi.

 

SARI KODLU UYARILAN İLLER

 

Sarı kodla uyarılan iller şöyle Ağrı, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Hatay, Muş, Siirt, Van, Batman ve Şırnak.