Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden indirilen bayrak açıklaması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk bayrağının kaldırıldığı iddialarını yalanladı. “Bayram kayyım dönemindi indirildi” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hasta

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden indirilen bayrak açıklaması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni karalamak amacıyla sürekli bir şekilde bayrak üzerinden yapılan asparagas haberler, özellikle belli bazı basın yayın organlarınca sürdürülüyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk bayrağının kaldırıldığı yönünde çıkan iddialar üzerine inceleme başlatıldı ve sonucunu kamuoyuyla açıklama gereği duyduk. Söz konusu inceleme sonucunda “Bahse konu olan ‘DEM Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hasta Yakınları Misafirhanesinde Türk Bayrağı kaldırıldı’ olayının Aralık 2023 tarihinde yapılan boyama ve tadilat ile kaldırıldığı ve depoda muhafaza edildiği tarafımızca tespit edilip, tutanak altına alınmıştır.”

Haberlerde belirtilen iddiaların gerçeği yansıtmadığı gibi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin demokratik, katılımcı, çoğulcu, toplumcu hizmet anlayışını karalamaya yönelik olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden indirilen bayrak açıklaması