Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır Büyükşehir Adayının Sözleri Çok Konuşulacak!

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tatar’dan çok konuşulacak açıklama geldi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan

Diyarbakır Büyükşehir Adayının Sözleri Çok Konuşulacak!

 

Zafer Partisi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Tatar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

Mahmut Tatar, Şeyh Said’e “İngiliz artığı” ifadesini kullanırken, seçildiği takdirde Şeyh Said Bulvarının adının “DİYAP AĞA BULVARI” olarak değiştireceğini söyledi.

14 Mayıs seçimlerinde Şırnak’tan Zafer Partisi Milletvekili adayı olan Mahmut Tatar, 31 Mart seçimleri için aynı partiden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adayı olarak gösterilmişti.

Diyarbakır Büyükşehir Adayının Sözleri Çok Konuşulacak!

Zafer Partisi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Tatar’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Diyarbakır‘da Zafer Partisi olarak belediye seçimlerini kazandığımız da, yapacağımız ilk icraatlardan bir tanesi;

Kayyum tarafından Diyarbakır’da bir bulvara ismi verilen Atatürk’ün kurduğu Türkiye cumhuriyeti’ne başkaldıran, İngiliz artığı hain Şeyh Said‘in adını bulvardan kaldırıp, bulvar’ın yeni adını, I.Dünya savaşı’na aşireti ile birlikte katılıp Bitlis ve siirt’in Rus işgalinden kurtulması için savaşan ve yine o bölgenin evladı olan Diyap ağanın adını vererek, “DİYAP AĞA BULVARI”olarak değiştirmek olacak.

Bir diğer icraatımız ise, şerefli Diyarbakır halkının ve şerefli Türk milletinin vergileriyle belediyeye aktarılan kaynakları mehmetçiğe kurşun sıkan dağdaki PKK/YPG li teröristlere değil,o parayı şerefli Diyarbakır halkı için harcayacağım. Yüce Türk milleti önünde söz veriyorum.”

 

“DİYARBAKIR TÜRKÜN YURDUDUR” DEMİŞTİ

Zafer Parti’sinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adayı Mahmut Tatar daha önce de, “Diyarbakır Türk’ün yurdudur” açıklamasında bulunmuştu.

İlginç çıkışları ile gündeme gelen Tatar, sosyal medyada bir kullanıcının yazdığı “Bu ülke de biliyor, dünya da biliyor ki, o şehirde yaşayanların yüzde 95’i Kürt’tür. Nokta” mesajını alıntılayarak, “Yüzde 95 kimlerdir bizi ilgilendirmez Diyarbakır kimin yurdudur. Türkün yurdudur biz ona bakarız” ifadelerini kullanmıştı.

Diyarbakır Büyükşehir Adayının Sözleri Çok Konuşulacak!