Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dicle Üniversitesinde engelsiz geri dönüşüm sergisine yoğun ilgi

Dicle Üniversitesinde Engelsiz Geri Dönüşüm sergisi açıldı.

Dicle Üniversitesinde Engelsiz Geri

Dicle Üniversitesinde engelsiz geri dönüşüm sergisine yoğun ilgi

Dicle Üniversitesi Engeliler Uygulama ve Araştırma Merkezi, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Sur Özel Eğitim Lisesi işbirliği ile Engelsiz Geri Dönüşüm sergisi açıldı.

10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında sıfır atık geri dönüşüm sergisinin açılışına Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Tanyıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ezeli Azarkan, Prof. Dr. Kadir Turan, Genel Sekreter M. Sıddık Teksin, Dicle Üniversitesi Engeliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Reyhan Gül Güven, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

“TASARRUFA DİKKAT ETMEK AMACIYLA YAPILDI”

Dicle Üniversitesi Engeliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Reyhan Gül Güven yaptığı açılış konuşmasında tasarrufun önemine dikkat çekmek amacıyla atık malzemelerden yaptıkları ürünleri sergilediklerini, geri dönüştürerek temiz bir çevre şiarıyla öğrencilerinin büyük özveri ile hazırlandığını söyledi.

Engelsiz Bileşenler Federasyonu Başkanı Abdülmecit Yılmaz’ın seslendirdiği türkünün ardından Rektör ve beraberindekiler, sergiyi gezerek bilgi aldı.

Öğrencilerin atık malzemelerinden yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerden uluşan sergi, geri dönüşüm konusunda bir farkındalık oluşturdu.