Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li Tanrıkulu’ndan AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Adayına Simit Göndermesi!

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Dağkapı Meydanı’nda bir tepsi simit aldı, 600 lira ödedi. AK Parti’nin Büyükşehir adayı önceki gün 100 lira ödemiş, az bulan simitçiye sitem etmişti.

CHP’li Tanrıkulu’ndan AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Adayına Simit Göndermesi!

CHP’li Tanrıkulu’ndan AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Adayına Simit Göndermesi! Tanrıkulu, Dağkapı Meydanı’nda bir tepsi simit aldı, 600 lira ödedi.

 

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Dağkapı Meydanı’nda bir tepsi simit aldı, 600 lira ödedi.

AK Parti’nin Diyarbakır Büyükşehir adayı Mehmet Halis Bilden önceki gün 100 lira ödemiş, az bulan simitçiye sitem etmişti.

 

Tanrıkulu bugün Diyarbakır Dağkapı meydanına geldi. Burada simit satıcısı Güney ile buluşan Tanrıkulu, tepsideki simitleri satın alarak dağıtılmasını istedi. Tanrıkulu bir tepsi simit için 600 lira ödedi.

 

İşte Sezgin Tanrıkulu ve simitçi arasında geçen diyaloğ;

 

Sezgin Tanrıkulu: “Dağkapı Meydanındayız. Dostumuz Güney ile beraberiz. Simitin fiyatından haberi olmayanlar var. Ne kadar fiyatı?”

 

Güney Dostumuz: ’10 Lira’

 

Sezgin Tanrıkulu: “Bu tepsiyi dağıt arkadaşlara. Bir tepsi 600 Lira yani 100 Lira değil.”

 

Güney Dostumuz: “Sağ ol, bereket versin.”

 

Sezgin Tanrıkulu: “Simit bu ülkenin icat ettiği, yoksulun, emekçinin her an ulaşıp karnını doyurduğu bir yiyecekti. Ama şimdi lüks hale geldi. Adalet ve Kalkınma Partisi İktidarının Yetkilileri geçmişte ‘5 kişilik aile sadece 3 öğün simit ve çay içse geçinemez.’ diyordu, maaşı yetmez diyordu. Ama bugün 5 kişilik bir aile sadece simit ve çay içse, yese 3 öğün 13.500 TL tutuyor. Emekli maaşı 10.000 TL. Yani simit ve çay yoksulun, emekçinin yiyeceği olmaktan çıktı. Bugün 100 TL verip bir tepsi simit almak isteyen siyasetçiler var. Sokaktan haberi olmayan, simitin fiyatından haberi olmayan siyasetçiler var. Eğer bugün için insanları simit almaya muhtaç hale getirmişse bu iktidar ondan utanmalıdır!”