Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bağlar Belediyesi’nde kadın buluşmaları

Diyarbakır’ın Bağcılar Mahallesi’nde kadınlarla bir araya gelen Bağlar Belediye Eşbaşkanı Leyla Ayaz, “Masa başında değil sizlerle karar alacağız” dedi.

Diyarbakır’ın Bağcılar Mahallesi’nde kadınlarla

Bağlar Belediyesi’nde kadın buluşmaları

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi, plan ve projelerin kadınların ihtiyaçlarına göre hazırlanıp, karara bağlanması için kadın buluşmaları başlattı. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Bağ Evi’nde düzenlenen buluşmaya, Eşbaşkan Leyla Ayaz, belediye yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan Bağlar Belediye Eşbaşkanı Leyla Ayaz, kentin sorunlarını en iyi kadınların bildiğini, ihtiyaçları birlikte belirlemek için bu toplantıyı düzenlediklerini ifade etti. Ayaz, özellikle kadınlar ve çocuklara kaynak yaratmak için tüm imkânlarını zorlayacaklarını, bunun için birçok başvuru yaptıklarını dile getirdi. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarını hazırlarken ihtiyaçları birlikte belirleyeceklerini vurgulayan Ayaz,  “Masa başında oturup karar almayacağız. Yerinde tespit edip, yerinde karara varmalıyız” dedi.

KADINLARDAN DESTEK

Daha sonra söz alan kadınlar, belediyenin ağır bir borç yükü altında olduğunu bildiklerini, buna karşın yönetime güvenlerinin tam olduğunu ifade etti. Üretime ve istihdama katılmalarını sağlayacak kooperatiflere, kadın semt pazarına, okuma yazma, meslek edinme kurslarına ihtiyaçları olduğunu belirten kadınlar, çocukları için de atölyeler, sosyal, kültürel, eğitim alanları talebinde bulundu. Özellikle madde bağımlılığına karşı hem anne babalara hem de çocuklarına eğitim verilmesini talep eden kadınlar, bu konuda herkesin elinden geleni yapmasını istedi. Gençler için kütüphane ve spor alanları talebi de öne çıktı.

Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar için de alanlar yaratılması gerektiğine işaret eden kadınlar, bu anlamda zorluklar yaşadıklarını, ücretsiz alanların artırılması gerektiğini vurguladı.