Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bağlar Belediyesi mali tablosunu açıkladı: Maaş ödeyemiyoruz!

Diyarbakır Bağlar Belediyesi kayyum yönetiminden devraldıkları belediyenin mali tablosunu açıkladı. Mayıs ayı personel maaşlarını “Beyoğlu Kayyum Yönetiminin” bütçede açtığı onarılmaz gedik yüzünden ödeyemediklerini belirten Eşbaşkanlar, personel giderleri ve aylık hizmetleri karşılayabilmek için 120 milyon TL’ye ihtiyaçları olduğunu duyurdu.

Diyarbakır Bağlar Belediyesi kayyum

Bağlar Belediyesi mali tablosunu açıkladı: Maaş ödeyemiyoruz! Diyarbakır Bağlar Belediyesi kayyum yönetiminden devraldıkları belediyenin mali tablosunu açıkladı. Mayıs ayı personel maaşlarını “Beyoğlu Kayyum Yönetiminin” bütçede açtığı onarılmaz gedik yüzünden ödeyemediklerini belirten Eşbaşkanlar, personel giderleri ve aylık hizmetleri karşılayabilmek için 120 milyon TL’ye ihtiyaçları olduğunu duyurdu.

 

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar İlçe Belediyesi Eş Başkanları Rezan Leyla Ayaz ve Siraç Çelik, belediyenin personel maaşları ve hizmet giderleri için 120 milyon TL’ye ihtiyaç duyduklarını açıkladı.

Bağlar Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle:

“Beyoğlu Kayyum Yönetiminin devrettiği, üzerimize yıktığı tahribatın boyutlarını incelediğimiz her dosyada el attığımız her işte görüyoruz. Araştırma inceleme ve teftiş kurulumuzca tamamlanan çalışmalar önümüzdeki günlerde açıklanacak ve mülkiye, sayıştay müfettişleri dahil her türlü hukuki süreç başlatılacaktır. FAKAT MAYIS AYI PERSONEL MAAŞLARINI Kamu kaynaklarını sorumsuzca kullanan norm kadro dengesini gözetmeden, aile bağları, ticari ve bürokratik ilişkilerini ön plana alarak sınırsızca personel alımına giden “Beyoğlu Kayyum Yönetiminin” bütçede açtığı onarılmaz gedik yüzünden ÖDEYEMİYORUZ.

Tabloda görüldüğü üzere bu ay hiç yatırım yapmaz hizmet etmez isek dahi sadece personel maaşlarını ödemek için 40 MİLYON TL’ye, aylık hizmetleri karşılamak için 80 MİLYON TL’ye toplam 120 MİLYON TL ‘ye ihtiyacımız vardır.”