Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altın Fiyatlarındaki Dalgalanma piyasayı Nasıl Etkiliyor? Uzun Vadede Altına Olan İlgi Aratacak mı?

Son günlerde altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma devam ediyor. Şu anda gram altın 2 bin 444 TL’den işlem görüyor. Çeyrek altın fiyatı ise 3 bin 996 TL’den alıcı buluyor. Altın fiyatlarındaki iniş çıkışlar, kuyumcu esnafını da doğrudan etkiliyor. Kuyumcular, altın fiyatlarındaki dalgalanma satışları biraz düşürmüş olsa da uzun vadede yatırım için altına olan ilginin devam edeceğini öngörüyorlar. Uzmanlar, altının her zaman değerli bir yatırım aracı olduğunu ve uzun vadede kazandıracağını söylüyor.

Son günlerde altın fiyatlarında

Altın Fiyatlarındaki Dalgalanma piyasayı Nasıl Etkiliyor? Uzun Vadede Altına Olan İlgi Aratacak mı? Son günlerde altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma devam ediyor. Şu anda gram altın 2 bin 444 TL’den işlem görüyor. Çeyrek altın fiyatı ise 3 bin 996 TL’den alıcı buluyor. Altın fiyatlarındaki iniş çıkışlar, kuyumcu esnafını da doğrudan etkiliyor. Kuyumcular, altın fiyatlarındaki dalgalanma satışları biraz düşürmüş olsa da uzun vadede yatırım için altına olan ilginin devam edeceğini öngörüyorlar. Uzmanlar, altının her zaman değerli bir yatırım aracı olduğunu ve uzun vadede kazandıracağını söylüyor.

Gram altın fiyatı bugün 2 bin 444 TL’den alıcı buluyor. Gramın bir önceki kapanışı 2 bin 432 liradan yaparken; 12 Mayıs Pazar günü 2 bin 444 TL’ye yükseldi. Bir önceki kapanışı 3 bin 977 liradan tamamlayan çeyrek altın ise bugün 3 bin 996 TL’den alıcı buluyor.

12 Mayıs altın fiyatları…

Gram altın fiyatı

Alış: 2.443,85

Satış:2.444,47

Çeyrek altın fiyatı

Alış: 3.910,16

Satış: 3.996,7

altinda-fiyatlarindaki-dusus-alim-firsati-mi

Cumhuriyet altını ne kadar?

Alış: 15.640,66

Satış: 15.937,97

Yarım altın fiyatı

Alış: 7.795,89

Satış: 7.993,43

Ziynet altın fiyatı

Alış: 15.640,66

Satış: 15.937,97

Ata altın fiyatı

Alış: 16.273,51

Satış: 16.677,58

14 ayar bilezik gramı fiyatı

Alış: 1.318,57

Satış: 1.738,26

22 ayar bilezik gramı fiyatı

Alış: 2.238,17

Satış: 2.365,53

Altına yatırım yapmak mantıklı mı?

Bu durum, Diyarbakır‘daki kuyumcu esnafını da doğrudan etkiliyor. Kuyumculardan aldığımız bilgilere göre, altın fiyatlarındaki artış satışları biraz düşürmüş olsa da, uzun vadede yatırım için altına olan ilginin devam edeceğini öngörüyorlar.

‘Altına olan ilgi yine artacaktır’

Altın fiyatlarının son zamanlarda inişli çıkışlı bir grafik çizdiğini kaydeden Diyarbakırlı kuyumcu esnafı Kadri Yele, “Bu durum satışlarımızı biraz etkiledi. Yaşanan bu iniş çıkışlar altın yatırımcısını ikilemde bırakıyor. Ancak altın fiyatlarındaki artış satışları biraz düşürmüş olsa da, uzun vadede yatırım için altına olan ilginin devam edeceğini öngörüyoruz.

Özellikle küçük yatırımcılar gram altın alırken daha temkinli davranmaya başladılar. Fakat altının her zaman değerli bir yatırım aracı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle uzun vadede altına olan ilginin yine artacağını düşünüyoruz.”

‘Altın her zaman güvenli bir limandır’

Altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte vatandaşın altınlarını satmaya başladığını vurgulayan başka bir kuyumcu esnafı mesut kalay ise, “Son zamanlarda altın bozdurma işlemlerinde de artış gözlemledik. Bu da fiyatların daha da yükselmesine neden olabilir.

Altın yatırımı yapmak isteyenler için uzun vadeli düşünmek önemli. Kısa vadede fiyat dalgalanmaları olabilir ama uzun vadede altın her zaman kazandırır. Altın her zaman güvenli bir limandır. Özellikle ekonomik belirsizlikler arttıkça altına olan talep de artar.

Bu nedenle biz kuyumcular olarak altın fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle endişelenmiyoruz. Tam tersine, bu durum uzun vadede işlerimizin daha da artacağını gösteriyor.”