Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti eski Diyarbakır İl Başkanı Demirtaş’a tahliye istedi

Yarın görülecek olan “Kobani Davası”nın karar duruşması önce çarpıcı bir açıklama yapan AK Parti Eski Diyarbakır İl Başkanı M. Şerif Aydın, yaklaşık 8 yıldır cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesini talep etti. Aydın, Demirtaş ve HDP’li siyasetçileri azmettirici olarak müebbetle yargılamanın hukuken doğru olmadığnı savundu.

Yarın görülecek olan “Kobani

AK Parti eski Diyarbakır İl Başkanı Demirtaş’a tahliye istedi! Yarın görülecek olan “Kobani Davası”nın karar duruşması önce çarpıcı bir açıklama yapan AK Parti Eski Diyarbakır İl Başkanı M. Şerif Aydın, yaklaşık 8 yıldır cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesini talep etti. Aydın,  Demirtaş ve HDP’li siyasetçileri azmettirici olarak müebbetle yargılamanın hukuken doğru olmadığını savundu.

 

AK Parti Eski İl Başkanı M. Şerif Aydın, yaklaşık 5 yıldır devam eden “Kobani Davası”nın yarın görülecek olan karar duruşması öncesi dikkat çeken bir açıklama yaptı. Aydın, “DEAŞ’ın Kobani saldırıları gerekçesiyle meydana gelen sokak vandallıklarının ve yapılan katliamların; insani, vicdani, ahlaki ve hukuki olarak savunulacak bir tarafı bulunmamaktadır. 10 yıl önce yaşananların ve başta Yasin Börü ve arkadaşları olmak üzere, katledilen masum insanların acısını hala yüreğimizde taşıyoruz” dedi.

‘HDP’li siyasetçileri müebbet hapse mahkum etmek doğru değil’

Yasin Börü ve arkadaşlarına karşı vahşi saldırıyı gerçekleştirerek, onları öldürenlerin, en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğine dikkat çeken Aydın, “Ama bu eylemi yapanların, Selahattin Demirtaş ve HDP’li siyasetçiler tarafından azmettirildiği, yönlendirildiği iddiası çok soyut kalmakta. Yani Selahattin Demirtaş ve HDP’li siyasetçilerin; hazır sokakta protestolar yapılırken, Bağlar’ın ara sokaklarında kurban eti dağıtan gençleri de vahşice katledin diye katillere talimat verdiğini iddia etmek ve bu iddia üzerinden müebbet hapse mahkum etmek hukuken doğru olmayacaktır” diye konuştu.

‘Selahattin Demirtaş tahliye edilmeli’

“Yaklaşık 8 yıldır cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi ve siyaset arenasında yerini alması, son savunmaları da dikkate alındığında; DEM Partiye müzahir olan Kürtlerin, örgütün hegemonyasından kurtulabilmesi için belki önemli bir fırsat olacaktır” diyen Şerif Aydın şunları kaydetti;

“%0,001 oyu olan Türk solunun temsilcileri yerine, Selahattin Demirtaş ve Leyla Zana ile siyaseten muhattap olmak Ülkenin faydasına olacaktır. Tahliye kararı ile; bu davayı siyasi istismar için kullanmakta olan CHP’ye daha fazla fırsat da verilmemiş olur, AK Parti ile Kürtler arasında açılan mesafenin kapanması da böyle bir adımla başlayabilir. Sonuçta Adalet dediğimiz, ceza ile merhametin terazisidir…”