Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Diyarbakır’ın ardandan o ilde de adaylarını tanıttı

AK Parti, Diyarbakır’ın ardından Batman’da da 31 Mart yerel seçimleri için il merkezi, 5 ilçe ve 5 beldede gösterdiği belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı.

AK Parti, Diyarbakır’ın ardından

AK Parti Diyarbakır’ın ardandan o ilde de adaylarını tanıttı! AK Parti, Diyarbakır’ın ardından Batman’da da 31 Mart yerel seçimleri için il merkezi, 5 ilçe ve 5 beldede gösterdiği belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı.

Batman il merkezinde Sebati Ceylan’ı daha önce açıklayan AK Parti, İlçelerde ise Sason’da İrfan Demir, Kozluk’ta Veysi Işık, Gercüş’te Gündüz Günaydın, Beşiri’de Sait Karabulut, Hasankeyf’te Adnan Can’ı aday olarak gösterdi. Beldelerde ise Yücebağ’da Abdullah Bil, Balpınar’da Hüseyin Geylani, Kayapınar’da Abdulmuttalip Bademci, Bekirhan’da Fırat Karabulut, İkiköprü’de de Musa Kıyanç’ı aday olarak seçmenlerine tanıttı.

Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi, AK Parti’nin ülkede gerçek belediyecilik anlayışıyla halka hizmet eden belediye başkanı adaylarıyla yola çıktığını söyledi.

Konuşmasının devamında Türkiye’nin son 20 yılda 10 kat büyüdüğünü belirten Zeybekçi, “Bizlerin belediyesinde halka hizmeti göreceksiniz. Diğer partilerde hizmet diye bir şey göremezsiniz. Onlar iç kargaşa çıkartma peşindedirler. Bizde ayrımcılık yok. Bizler tek millet, tek vatan diyoruz. Aynı millet aynı hizmet diyoruz.

Türküyle, Kürdüyle omuz omuza kan kana, can cana kanımız birbirine karıştı. Bazıları ayırmak istiyor diye onlara meydanı boş mı bırakacağız, asla bırakmayacağız. Batman’da 5 tane organize sanayi bölgesi kurduk. Bunlar nasıl oldu diye bilemezler. Çünkü onların böyle bir dertleri yok.

Asla da olmadı ve asla da olmayacak. Onlar uluslar arası emperyalist güçlerin bu coğrafyadaki maşalarıdırlar. Onlar bizim Kürt, Türk gençlerimizin derdine düşmediler. Bizler bu ülkeyi 20 yılda 10 kat büyüterek, Dolar bazında dış ihracatı 10 katına çıkardık” diye konuştu.

Nejat Nasıroğlu Külliyesi Konferans Salonu’nda çok sayıda partilinin izlediği programda AK Parti Batman Milletvekilleri Ferhat Nasıroğlu, AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar ve çok sayıda partili katıldı.

AK Pati geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da da aday tanıtım toplantısı düzenlemişti. AK Pati toplantıda Diyarbakır Merkez ve ilçelerinde 31 Mart yerel seçimlerinde yarışacak isimleri tanıtmıştı.