• Diyarbakır sokaklarında uyuşturucu sorunu: İsyan edecek derecedeyiz!

  Diyarbakır sokaklarında uyuşturucu sorunu: İsyan edecek derecedeyiz!
  Diyarbakır sokaklarında uyuşturucu sorunu: İsyan edecek derecedeyiz!
  05.08.2022 Cuma

   

   

  DİYARBAKIR - Diyarbakır’da uyuşturucu kullanımı ve buna bağlı sorunlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Kentin yoksul mahallelerinde uyuşturucu kullanımı ve satışı son dönemde dikkat çekici oldu. Sentetik uyuşturucular gençler arasında yaygınlaştığı belirtiliyor.

  ‘BURADA YAŞAYAN İNSANLARIN NE SUÇU VAR?’

  Diyarbakır’ın Bağlar İlçesinin Kaynartepe Mahallesi’nde son dönemde sentetik uyuşturucu satışının yaygınlaştığı iddia edilirken, mahalleliler duruma tepkili. Gazeteduvar’da yer alan habere göre; Kaynartepe Mahallesi, kentte uyuşturucu satışının yoğun olduğu bölgelerden... Mahallede yaşayan Murat Bayram, gençlerin hayatıyla ilgili endişe duyduklarını söyledi. Uyuşturucu satışı konusunda çözüm istediklerini ifade eden Bayram, şikayetlerini şöyle dile getirdi: “Maalesef bu konuda bize yardım eden kimse yok. Her gün 'Diyarbakır’da uyuşturucu bitti' diye haberler çıkıyor. Bittiyse biz neden görmüyoruz? Burada yaşayan insanların ne suçu var? Artık çok zorlanıyoruz ve tek başımıza baş edemiyoruz. Gençlerimiz gözlerimizin önünde heba olup gidiyor. Kimse de çıkıp sesini dahi çıkarmıyor. Bizim tek isteğimiz mahallemizde huzurlu bir yaşam...”

  ‘GENÇLERİMİZE HER GECE UYUŞTURUCU SATILIYOR’

  Mahalleli olarak güvende olmadıklarını belirten Yusuf Ekin, “Uyuşturucu, ensesi kalın olan birilerinin kontrolünde diye düşünüyoruz. Çünkü öyle olmasaydı bu sorun daha önce çoktan hallolurdu. Biz kaç kere burada uyuşturucu satışı yapanlarla kavga ettik ama değişen hiçbir şey olmadı. Her gece sokaklarda gençlerimize uyuşturucu satılıyor. Artık bunu dile getirmekten yorulduk. Kimse gelip bizim bu sorunumuzu dinlemek dahi istemiyor. Burada yaşayanlar zaten yoksul insanlar... Geçim derdiyle uğraşıyor. Bu sorun da eklenince artık isyan edecek dereceye geliyoruz” dedi.

  ‘BELEDİYENİN METRUK BİNALARI YIKMASI LAZIM'

  Kaynartepe Mahallesi Muhtarı İlhami Altun da Bağlar ilçesinde uyuşturucu satışının durdurulması konusunda yetkililerin metruk binaları yıkması çağrısında bulundu:

  "Son birkaç yıldır uyuşturucu sorunu artarak devam ediyor. Mahalledeki metruk binalar uyuşturucu satan torbacıların evi haline geldi. Burada tek suç belediyenindir. Belediye yıkık dökük binaları kendi kaderine terk etmiş durumda. Eğer metruk binalar yıkılmış olsaydı uyuşturucu satıcıları bu kadar kolay yer bulamazdı. Bir an önce bu binaların yıkılması lazım."

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen