GÜNDEM

Diyarbakır’ın ilk açık hava AVM'si yarın açılıyor

Diyarbakır’da Karakoç Group tarafından inşası tamamlanan Wins Town alışveriş merkezi ‘’Kazananlar Şehri” mottosuyla 14 Nisan’da (yarın) açılıyor

Diyarbakır’ın ilk açık hava AVM'si yarın açılıyor
Şehmus KIZILASLAN
.
Açılış öncesi iftar programında  basın mensuplarıyla bir araya gelen Wins Town AVM yönetim kurulu, AVM’nin yarın ki açılış programı ve AVM’nin kente kattığı ekonomik ve prestij değerinden söz etti. 
 
Diyarbakır’da Karakoç Group tarafından inşası tamamlanan Wins Town alışveriş merkezi ‘’Kazananlar Şehri” mottosuyla 14 Nisan’da (yarın) açılıyor. 
 
Diyarbakır’ın ilk açık hava AVM'si özelliğini taşıyan Wins Town AVM bünyesinde birçok prestijli markayı barındıracak. Bununla birlikte kent ekonomisine büyük katkı sağlanması bekleniyor. AVM 2 bine yakın istihdam sağlayacak. Karakoç Group tarafından yapılan AVM, 800 milyon liraya mal oldu.
 
ŞEHRİN ALIŞVERİŞ TUTKUNLARINA YENİ BİR NOKTA “WİNSTOWN AVM 
 
55 bin metre kare alan üzerine kurulan AVM’de, 1 Ana meydan, 3 sokak 112 sokak, 9 bin metrekare açık, 26 bin metrekare kapalı otopark ve 16 bin metrekare peyzaj alanı ile bölgenin ilk büyük AVM’si olma özelliğini taşıyor. Bununla birlikte kent ekonomisine büyük katkı sağlanması beklenen Wins Town AVM, doğrudan binin üzerinde, dolaylı olarak da 2 bin kişi istihdam ediyor. AVM’de yer alan hiçbir mağazasında alkollü ürün sarışlarına izin verilmediği öğrenildi.
 
YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BASINLA BULUŞTU
 
Diyarbakır’ın Alışveriş tutkunlarına yeni bir nokta olma özelliğine sahip Wins Town AVM yönetimi kurulu üyeleri Diyarbakır’daki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Wins Town AVM’deki Firuze Kafe’de verilen iftar yemeğine AVM Yönetim Kurulu üyeleri,  Ramazan Karakoç, Ramazan Akçay, Abdullah Çetin, Latif Tutal, Hasan Akçay, Zülküf Karakoç, Yasin Karakoç, Faysal Keser ve Yusuf Bilen hazır bulundu. Wins Town AVM yönetim kurulu üyeleri, yemekte hem AVM’nin yarın ki açılış programı ilgili hem de AVM’nin kentte kattığı ekonomik ve prestij değerlerinden bahsetti.
Yemeğin ardından AVM yönetim kurulu, basın mensuplarıyla hatıra fotoğraf çekikten sonra AVM’yi gezdi.