• Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İşgalci terör devleti, Mescid-i Aksa'ya yönelik en çirkin teşebbüsün içindedir

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İşgalci terör devleti, Mescid-i Aksa'ya yönelik en çirkin teşebbüsün içindedir
  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İşgalci terör devleti, Mescid-i Aksa'ya yönelik en çirkin teşebbüsün içindedir
  11.05.2021 Salı

   

  DİYARBAKIR - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarıyla ilgili Sakarya Orhan Camii önünde basın açıklaması yaptı.

  "Tüm insanlık için burada Orhan Gazi Camii'nin önünden tüm dünyaya sesleniyorum" diyen Erbaş, "İşgalci terör devleti israil, Mescid-i Aksa'ya yönelik en çirkin teşebbüsün içindedir. Tam bir barbarlıkla işgal etmeye çalışmakta, gözü dönmüş canavarlar masum Müslümanları canice katletmeye çalışmaktadırlar" dedi.

  Erbaş, "Büyük bir soykırım yapılmaktadır. Vicdanı, ahlakı hiçe sayan sırtlan sürülerini ve canice saldırılarını şiddetle kınıyorum. Azgınlıkta sınırları aştınız, helak olacaksınız. Sebep olduğunuz anarşinin içinde yok olacaksınız. Yaktığınız terör ateşi cehenneminiz olacak. Insanlığın en kadim şehri, insanlığın ortak mirası yok ediliyor. Masum bir halk zorla evlerinden çıkarılıyor. Çeşitli dinlerin mensupları Kudüs'ün hatırasına ihanet ediliyor. Samimiyet sınavının sonundasınız. Bu vahşeti engellemek için harekete geçmezseniz Allah ve elçileri adına söyleyeceğiniz hiçbir cümlenin karşılığı olmayacaktır. Ey Müslümanlar, hala bir araya gelmeyecek misiniz? Bir avuç azgın azınlığın cesaret aldığı gafletten ne zaman uyanacaksınız. Sizi umursamaz kılan nedir? Masumların yanında durmaktan alıkoyan nedir? Bugün inşallah öğle ezanının ardından ülkemizdeki tüm camilerimizden, tüm minarelerimizde Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için salalar okunacak ve dualar edilecektir" ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen