• DİSKİ buzlanma sonucu oluşan arızalara müdahale etti

  DİSKİ buzlanma sonucu oluşan arızalara müdahale etti
  DİSKİ buzlanma sonucu oluşan arızalara müdahale etti
  24.01.2022 Pazartesi

   

  İzzet KARAGÖZ

  DİYARBAKIR-   Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, olumsuz hava koşullarında yaşanan buzlanma nedeniyle kentin farklı noktalarında meydana gelen arızalara müdahale etti.

  DİSKİ Genel Müdürlüğü, son 49 yılın en yoğun kar yağışının yaşandığı Diyarbakır'da tüm ekipleri ile sahada gece gündüz çalışıyor.

  AYAKLI SU DEPOLARINDAKİ ARIZALAR GİDERİLDİ

  DİSKİ, kent merkezi ve ilçelerin kırsal mahallelerinde vatandaşlara içme suyu sağlayan, dondurucu soğuk havalardan dolayı arızalanan ayaklı su depolarında çalışma başlattı.

  Oluşan arızaları kısa sürede gideren ekipler, su kesintisi yaşanan yerleşim yerlerine yeniden içme suyu vermeye başladı.

  DİSKİ’DEN SU SAATLERİ VE BORULARI İLE İLGİ DON UYARISI

  DİSKİ, vatandaşları yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle su sayaçlarının donma riskine karşı önlem almaları konusunda uyarıda bulundu.

  Aşırı soğukların sayaç ve su borularına zarar verebileceği uyarısı yapan DİSKİ yetkilileri, sayaçların ve su borularının hava ile temas eden açık bölümlerinin cam yünü, bez parçası, talaş ya da boru kılıfı gibi malzemelerle kaplamasının gerektiğini belirtti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen