• Çınar'dan depremzedeler için ikinci yardım kamyonu yola çıktı

  Çınar'dan depremzedeler için ikinci yardım kamyonu yola çıktı
  Çınar'dan depremzedeler için ikinci yardım kamyonu yola çıktı
  09.02.2023 Perşembe

   

  Diyarbakır'ın Çınar ilçesinden depremzedelere ulaştırılmak üzere dün toplanan bir kamyon dolusu ihtiyaç malzemesinden sonra bugün bir kamyon dolusu ihtiyaç malzemesi daha yola çıktı.

  Çınar ilçesine bağlı birçok mahalle ve Ovabağ yolu üzerindeki esnaf ve vatandaşların yardımı ile Umut Kervanı Vakfı Çınar temsilciliği, dün gönderdiği bir kamyon dolusu ihtiyaç malzemesinden sonra bugün de yardım malzemesi dolu ikinci kamyonu depremzedelere gönderdi.

  Umut Kervanı Vakfı Çınar temsilcisi Âdem Yaşar yaptığı açıklamada, "Dün kardeşlerimizin yardımı ile bir kamyon dolusu bebe bisküvisi, yağ, içme suyu ve gıda malzemesini depremden etkilenen kardeşlerimize göndermiştik. Bugün de ilçemize bağlı birçok kırsal mahalle ve Ovabağ yolu üzerindeki esnaflarımızın desteği ile bir kamyon dolusu ihtiyaç malzemesi, battaniye, ısıtıcı ve gıda malzemesini depremden etkilenen kardeşlerimize gönderiyoruz. Allah esnaflarımızdan ve halkımızdan razı olsun, bir daha bu tür musibetleri göstermesin." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen