• Bir sağduyu çağrısı da TÜFAD’tan geldi

  Bir sağduyu çağrısı da TÜFAD’tan geldi
  Bir sağduyu çağrısı da TÜFAD’tan geldi
  22.09.2022 Perşembe

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Türkiye Federasyonu Antrenörler Derneği (TÜFAD) Diyarbakır şube Başkanı Abdulsamet Karakaş Amedspor Pazar günü kendi sahasında karşılaşacağı Bursaspor maçı öncesi tüm sporseverlere ve taraftar gruplarına sağduyu çağrısında bulundu.

   “90 DAKİKA BOYUNCA DURMADAN TEK SES TEK NEFES OLARAK DESTEKLEYELİM”

  Türkiye Federasyonu Antrenörler Derneği (TÜFAD) Diyarbakır şube Başkanı Abdulsamet Karakaş,  “geçmişte yaşanan olumsuzlukları geride bırakarak bizlere yakışan barış ve hoşgörü şehrimiz olan Diyarbakır dün olduğu gibi yarın da barışçıl ve misafirperver yaklaşımını en üst düzeyde sergileyelim” dedi. 

  Karakaş açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı;

  “Sporun barışa ve kardeşliğe hizmet eden etkinlik olduğunu unutmayalım. Onun için Pazar günü Bursaspor’ karşı hem de kulübümüze her hangi bir zarar gelmemesi adına kötü tezahürat, rakibe saygısızlık, sahaya yabancı madde atılması gibi sportmenlik dışı davranışlardan kaçınalım.Tek yapmamız sahada mücadele veren sporcu kardeşlerimize 90 dakika durmadan tek ses tek nefes olarak destek vermek. Bu duygu ve düşüncelerle; 25 Eylül 2022 Pazar günü saat 19:00’da tüm Diyarbakır halkı ve spor sevenlerini Amedspor atkılarımızla, formalarımızla, coşkulu bir şekilde Amedspor’a destek olmak üzere Bursaspor maçına davet ederek, Eski günlerde olduğu gibi futbolun, rekabet duygusu içerisinde, kaybedenin kazananı alkışladığı, sportif bir yarış olarak yoluna devam etmesi gerektiğine ve Amedspor ile birleşen “Sporun olduğu yerde hayat vardır, Spor Barış ve Kardeşliktir” şiarından yolla çıkarak takımımızı yalnız bırakmayalım”

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen