• BAL Ligi için “oynanacak” sözü alındı

  BAL Ligi için “oynanacak” sözü alındı
  BAL Ligi için “oynanacak” sözü alındı
  21.04.2021 Çarşamba

   

  Şehmus KIZILASLAN
  DİYARBAKIR- Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 17–18 Nisan’da başlaması gerekirken koronavirüs vakalarının artması ve pandemi koşullarının ağırlaşması üzerine Mayıs ayı sonuna ertelenen Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) ile ilgili kritik bir gelişme yaşandı.
  Ankara’da Gençlik Ve Spor Bakanlığı, Futbol Federasyonu yöneticileri ve kulüp başkanlarının katılımı ile yapılan değerlendirme toplantısında pandemi şartlarının iyileşmesi halinde ligin Mayıs ayında başlatılması kararlaştırıldı.
  Toplantının verimli geçtiğini belirten Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Siyabend Aydın, bakanlık ve federasyonun bu konuda iyi niyetli bir tutum sergileyerek ligin oynanması yönünde bir duruş sergilediğini kaydetti. Aydın, “Ankara’da önemli bir toplantıya katılım gösterdik. Çok verimli geçti. Federasyon da bakanlık da ligi oynatmak istiyor. Ligin oynanacağının sözünü aldık. Antrenmanlar konusunda da devam edilmesi gerektiği söylendi. Takımımız zaten hazırlıklarına devam ediyor. İnşallah şartlar iyi gidecek ve vaka sayılarının düşüş göstermesiyle Mayıs sonunda lig başlamış olacak. Diyarbakırspor olarak lig bugün başlayacakmış gibi hazırlanıyoruz” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen