• Bakan Kurum: 25 Ekim'de 17 ilde 5 bin konutun temelini atıyoruz

  Bakan Kurum: 25 Ekim'de 17 ilde 5 bin konutun temelini atıyoruz
  Bakan Kurum: 25 Ekim'de 17 ilde 5 bin konutun temelini atıyoruz
  29.09.2022 Perşembe

   

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlk Evim İlk İş Yerim Projesi kapsamındaki ilk temellerin, 25 Ekim'de 17 ilde atılacağını söyledi.

  Bakan Kurum, katıldığı bir TV programında "Projenin ilk temellerini 17 ilde atıyoruz. Ankara, Afyonkarahisar, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat ve Zonguldak'ta 5 bin konutun temelini atıyoruz" dedi.

  Tüm valiliklerden illerdeki ihtiyaçlara ilişkin bilgi istediklerini, gelen veriler çerçevesinde il ve ilçelerdeki sayıların belirlendiğini söyleyen Bakan Kurum, Türkiye'de yıllık yaklaşık 600 bin yeni konut yapıldığını belirtti.

  Bakan Kurum, "Arz talep dengesiyle alakalı. Ben burada talep karşısında arzı artırıyorum. Şimdi orta gelire de yapacağız. Orta gelire de arkasından proje açıklayacağız. Dolayısıyla o 600 bin içerisinde de orta gelirin alabileceği şartları sağlamaya çalışacağız. Bunu da Hazine ve Maliye Bakanlığımız ve Emlak Konut'la çalışıyoruz. Bu projeyi açıkladık kiralar ve konut fiyatları düştü, düşmeye de devam edecek" diye konuştu. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen