• Bağlar Belediyesi Eğitim Merkezi modernize edilerek eğitime hazır hale getirildi

  Bağlar Belediyesi Eğitim Merkezi modernize edilerek eğitime hazır hale getirildi
  Bağlar Belediyesi Eğitim Merkezi modernize edilerek eğitime hazır hale getirildi
  28.02.2021 Pazar

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Bağlar ilçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla 2019-2020 eğitim-öğretim yılında hayata geçirilen ancak salgın nedeniyle ara verilen eğitim merkezi, yüz yüze eğitim öncesi modernize edilerek teknik imkanlarla donatıldı.

  11 adet sınıfta üniversite adaylarına sözel, sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere 3 kategoride eğitim verilecek eğitim merkezinde belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmayla sınıflar, seyreltilmiş düzene uyarlanarak teknik açıdan modern hale getirildi.

  Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler, salgın kurallarının uygulanacağı 11 sınıfta, alanında uzman öğretmenlerle TYT ve AYT kurslarına hazırlanacak. Sınavlar için zamanın az olması nedeniyle müfredat da bu takvime göre işlenecek.

  Eğitim merkezindeki kütüphanenin yanı sıra kitap ve kırtasiye ihtiyaçları da yine belediye tarafından öğrencilere ücretsiz olarak sunulacak

  İlk yılında ciddi bir başarı sağlayan TYT ve AYT kurslarının maddi imkânı olmayan öğrenciler için umut ışığı olduğunu belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu "Eğitim merkezimizi yüz yüze eğitim için en iyi şekilde hazırladık. Öğrenci kardeşlerimizin tüm ihtiyaç ve giderlerini ücretsiz temin ediyoruz. Özel okul ve kurslara gitme imkânı olmayan çocuklarımız burada huzurlu bir ortam ve kaliteli eğitim imkanlarıyla üniversiteye hazırlanacak. Hedefledikleri başarıyı elde edeceklerine inanıyoruz " dedi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen