GÜNDEM

Amedspor Başkan Vekili tutuklandı!

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube ekipleri sabaha karşı Amedspor’lu yönetici Ömer Elaldı ve ailesine yönelik aynı anda birçok eve operasyon yaptı. Operasyon kapsamında aralarında Amedspor Başkanvekili Ömer Elaldı’nın da aralarında olduğu 7 kişi gözaltına alındı. Adliyeye çıkarılan şahıslardan 5’i serbest bırakılırken, Elaldı ve 1 kişi tutulandı.

Amedspor Başkan Vekili tutuklandı!

Şehmus Kızılaslan

Amedspor Başkan Vekili Ömer Elaldı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda Elaldı ailesi üyesi gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemezken Elaldı ve beraberindeki 7 kişi Emniyet Müdürlüğünde sorgulandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından gözaltına alınanlar, Diyarbakır Adliyesi’ne götürüldü. Savcılık ifadelerinin ardından 5 kişi serbest bırakılırken, Amedspor Başkan Vekili Ömer Elaldı ve 1 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme heyeti, Elaldı ve 1 kişiyi tutuklayarak, cezaevine gönderdi.

Yıldırım: Play off öncesi operasyon kabul edilemez

Amedspor Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım sosyal medya hesabı üzerinden gözaltı kararına tepki gösterdi. Yıldırım, “Başkanvekilimiz Ömer Elaldı gözaltına alındı. Şampiyonluk yolunda iki sonra başlayacak Play Off maçları öncesinde yapılan bu operasyonu kabul etmiyoruz” dedi.

Aziz Elaldı: Kabul edilemez

İnşaat Muteahhitleri Konfederasyonu DİMDER Başkanı Aziz Elaldı’da sosyal medya hesabından yapılan gözaltılara tepki gösterdi. Elaldı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı, “Ailem Elaldı ailesine bu akşam yapılan gözaltı operasyonları kabul edilemez bir durumdur.”