• Ahmed Arif Anadolu Lisesinde “Matematik Haftası“ etkinliği

  Ahmed Arif Anadolu Lisesinde “Matematik Haftası“ etkinliği
  Ahmed Arif Anadolu Lisesinde “Matematik Haftası“ etkinliği
  20.05.2022 Cuma

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Ahmed Arif Anadolu Lisesinde “Matematik Haftası“  kapsamında Matematik Materyalleri Tasarım Yarışması ve Kermes etkinliği düzenlendi.

  Ahmed Arif Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinliğe öğrenciler, öğretmenler ve okul çalışanları katıldı. Matematik Öğretmenleri Senem Demir ve Özde Fidan’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte; “matematiğin günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirilmesi, matematiği soyut bir ders olmaktan kurtarıp daha somut ve günlük yaşamlarında karşılaştıkları şeylerin matematikle ne kadar ilişkili olduğunun gösterilmesi

  , matematik okuryazarlığının artırılması ve diğer derslerle ilişkilendirilip materyal tasarlanması, Öğrencilerin belirli bir konuyu araştırmaya yönelik motivasyonlarının artırılması, Öğrencilerin matematikle ilgili çalışmalarının teşvik edilmesi , bazı görevleri yerine getirerek ve yarışmalara katılarak olumlu davranışlar geliştirilmesi” amaçlandı.

  Okul Müdürü  Ferat Deniz ise açıklamasında, Diyarbakır ilinde , ilçelerde ve en nihayetinde okulumuzda “ Matematik Haftası” programının süreklilik kazanması için bu tür etkinleri sürdüreceklerini açıkladı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen