• A.Gaffar Okkan dualarla anıldı!

  A.Gaffar Okkan dualarla anıldı!
  A.Gaffar Okkan dualarla anıldı!
  24.01.2023 Salı

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Diyarbakır’da 22 yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edilen Ali Gaffar Okkan ve 5 polis memuru için anma töreni düzenlendi. 7’den 70’e bir çok vatandaşın da katıldığı törende, Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

  ÜZERİNDEN TAM 22 YIL GEÇTİ

  Diyarbakır’da 22 yıl önce 24 Ocak tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edilen Ali Gaffar Okkan ve 5 polis memuru için anma töreni düzenlendi.

  KUR’AN-I KERİM OKUNDU, ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ

  Merkez Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç bulvarında 24 Ocak 2001 tarihinde düzenlenen saldırı sonucu şehit edilen Gaffar Okkan ile polis memurları Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ve Selahattin Baysoy için İl Emniyet Müdürlüğünce, saldırının gerçekleştirildiği yerde tören düzenlendi. Törende, Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

  ŞEHADET MERTEBESİNE ERİŞTİKLERİ NOKTADA ANMA

  Düzenlenen törende konuşan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, şehit Okkan ve silah arkadaşlarını şehadet mertebesine eriştiklerinden dolayı andı. Kaya, “Bugün burada 24 Ocak 2001 tarihinde bundan tam 22 yıl önce Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı esnada hain saldırı sonucu şehit düşen emniyet müdürümüz Ali Gaffar Okkan ve silah arkadaşlarını şehadet mertebesine eriştikleri bu noktadan anıyoruz” dedi.

  EMNİYET TEŞKİLATI TAM KADRO KATILDI

  Diyarbakır Emniyet teşkiltının tam kadro katıldığı törene büyük katılım sağlayan gaziler, polis memurları ve vatandaşlar Şehitlik Anıtı'na karanfil bıraktı, Gaffar Okkan ve şehit 5 polis memuru ile diğer tüm şehitlere dualar okudular.

  DİYARBAKIRLILAR ÇOCUKLARINA ONUN İSMİNİ VERDİ

  Diyarbakırlılar Okkan’a duydukları sevgi nedeniyle hatırasını yaşatmak için doğan çocuklarına onun ismini verdi. Kentte “Ali Gaffar” ismini taşıyan onlarca çocuktan bazıları, şehadetinin yıl dönümünde Sakarya’ya giderek Gaffar Okkan’ı mezarı başında yad ediyor.

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen