• 81 ilde sosyal konut projesi hayata geçirilecek

  81 ilde sosyal konut projesi hayata geçirilecek
  81 ilde sosyal konut projesi hayata geçirilecek
  19.05.2022 Perşembe

   

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Türkiye genelinde vatandaşların uygun şartlarda konut sahibi olabilmeleri için yeni bir proje hayata geçirileceğini duyurdu.

  Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, konut ve kira fiyatlarındaki artışın takip edildiğini söyledi.

  Vatandaşların uygun şartlarda konut alabilmesi için yeni bir proje hayata geçirileceğini söyleyen Kurum, yeni projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını belirtti.

  Kurum, belediyeler, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile proje geliştirildiğini maliyetleri düşürecek, sektöre ve vatandaşlara daha uygun şartlarda konut yapılmasına imkan sağlayacağını ifade etti.

  Coronavirus salgını nedeniyle tüm dünyadaki tedarik zincirlerindeki bozulmalarının konut fiyatlarının artmasına neden olduğunu belirten Bakan Kurum, "Maliyetleri düşürecek hem sektörümüze hem vatandaşımıza daha uygun şartlarda konut yapılmasına imkan sağlayacak hem de vatandaşımızın erişimi kolaylaştıracak projeyi yakın zamanda açıklayacağız. Bunun dışında TOKİ ile 1 milyon 137 bin konut ürettik. Bunları 15-20 yıl vadeyle şehit aileleri, alt gelir, emekli vatandaşlarımıza verdik. Bu projeye de devam edeceğiz. İnşallah ağustos ayında Sayın Cumhurbaşkanımız bunu milletimizle paylaşacak. Yine büyük bir projeyi vatandaşlarımızın konut alabilmelerine imkan sağlamak amacıyla 81 ilimizde yapacağız." dedi.

  Kurum, "Öncelik buradaki konut ve kira fiyat artışlarının en fazla yaşandığı illerde sübvanse edebilmek amacıyla bu projeyi yapacağız. Vatandaşımız aidat öder gibi ev sahibi oluyor." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen