EKONOMİ

310 bin TL’ye satılacak sıfır Renault Clio için tarih belli oldu! Şimdiden ayırtın!

Renault popüler modeli Clio için yeni bir donanım seviyesinin satışa sunulacağı ortaya çıktı bu donanım seviyesi sudan ucuz fiyatıyla yok satacak!

310 bin TL’ye satılacak sıfır Renault Clio için tarih belli oldu! Şimdiden ayırtın!

Türkiye’deki en köklü otomobil satıcılarından birisi de Renault diyebiliriz. Geçmişten beri aralıksız olarak ülkemizdeki satışını sürdüren Fransız otomobil devi, sektördeki devler arasına ismini altın harflerle yazdırdı. Şüphesiz bu başarıda Renault Clio ve Megane’ın da rolü yadsınamaz.

Hali hazırda Türkiye’de en ucuz Clio’nun ortalama fiyatı 450 bin TL seviyelerinde. Lakin şöyle bir sorun var. Bayiye gittiğinizde sıfır Clio bulmanız çok da mümkün değil. Aynı Clio’nun ikinci el sitelerindeki fiyatı ise 600 bin TL seviyelerinde.

İşte bu noktada yeni gelen otomobiller alıcılar için büyük önem arz ediyor. Çünkü erken sipariş verme aşamalarında geldiği gibi otomobilleri satın alabiliyorlar. Aksi takdirde, 1 seneye varan bekleme süreleri söz konusu.

Fransa kaynaklı haberlere göre Renault yeni bir Clio sürümü üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere en boş Clio paketi Joy. Onun da fiyatı az önce belirttiğimiz üzere 450 bin TL seviyelerinde. Yeni boş paket Clio ise Joy’dan çok daha donanımsız olacak ve çok daha ucuza satılacak.

Asya pazarı düşünülerek geliştirilen bu otomobilin asıl hedef kitlesi ise Çinli rakipler. Malum, Asya’da Çinli otomobil devlerinin bir hakimiyeti var ve boş otomobilleri inanılmaz ucuz fiyatlardan satıyorlar. Dolayısıyla Avrupalı rakipleri bu konuda bir hayli zorlanıyor.

Bu durumu göz önüne alan Renault ekibi de Clio’nun Çin standartlarında boş bir versiyonu ile Pazar payını arttırmak istiyor.

Aynı kaynağın iddiasına göre boş Clio modeli, ilk olarak Asya pazarında satışa sunulacak. Sonrasında ise Türkiye ve bazı Afrika ülkelerine de gelecek. Bu otomobilin yılın son çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor. Türkiye fiyatı ise mevcut kur ve vergiler üzerinden 310 bin TL gibi bir tutara denk düşüyor.

ddd