• 200 milyon TL "Uzman Eller Desteği" verilecek

  200 milyon TL "Uzman Eller Desteği" verilecek
  200 milyon TL
  15.01.2022 Cumartesi

   

   

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2022 yılında tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yapılacak 2 bin projeye 200 milyon TL hibe desteği vereceklerini açıkladı.

  Bakan Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, 2 bin projeye 200 milyon TL "Uzman Eller Desteği" verileceğini söyledi.

  Pakdemirli, "2022 yılında; kırsal alanda yaşayan, yaşamayı taahhüt eden, meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere tüm illerde kırsal alanda uygulayacağı çalışmalara 100 bin TL'ye kadar, toplam 2 bin projeye 200 milyon TL destek verilecek." dedi.

  Bakan Pakdemirli, hibe verilecek çalışmaların, hayvansal, su ürünleri, bitkisel, tıbbi/aromatik bitki üretimine yönelik projeler ile üretimi yapılan bu ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeler olduğunu kaydetti.

  Pakdemirli, "Proje ile gençlerimiz kendi işinin patronu olacak, istihdama ve tarımsal üretime katkı sağlayacaklar." diye ekledi.

  Başvurular, uzmaneller.tarimorman.gov.tr adresinde yapılabiliyor. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen