• “5. kademe teknik direktörlük kursu” son buldu

  “5. kademe teknik direktörlük kursu” son buldu
  “5. kademe teknik direktörlük kursu” son buldu
  06.12.2021 Pazartesi

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR – Türkiye Karate federasyonu’ nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan ve organizasyonu Kayseri Karate İl Temsilciliği tarafından yapılan Türkiye Karate Milli Takımı ve Diyarbakır Bağlar Belediye spor kulübü Karate Antrenörü Mehmet Yazarın da aralarında bulunduğu 10 gün süren “5. kademe Karate Teknik direktörlük Kursu” tamamlandı.

  9  GÜN BOYUNCA KİHON, KATA  VE KUMİTE DALLARINDA EĞİTİM ALDILAR

  Türkiye Karate Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan ve organizasyonu Kayseri karate il temsilciliği tarafından yapılan Türkiye Karate Milli Takımı ve Diyarbakır Bağlar Belediye spor kulübü Karate Antrenörü Mehmet Yazarın da aralarında bulunduğu 10 günlük süren 5. kademe Karate Teknik direktörlük kursu tamamlandı.

   Kurs 9 ilden 9  baş antrenörün katılımı ile gerçekleşirken , kurs başkanlığını Türkiye Karate Federasyonu eğitim kurulu başkanı Necip Kaplan ve sınav komisyon üyeleri Hasan Kılınç, Adnan Çelen  ve Nejmi Alkan’nın nezaretinde yapıldı kursiyerlere 9 gün boyunca Kihon, Kata  ve Kumite dallarında eğitimleri alarak tamamladılar .

  BÖYLESİNE ÜST DÜZEYLİ BİR KURSU KAYSERİDE OLMASI BİZİ MUTLU ETTİ “

  Türkiye dan kurulu üyesi ve aynı zamanda karate federasyonun yönetim kurulunda görev yapmış olan  Kayseri karate il temsilcisi Mustafa Altınok yaptığı açıklamada; “Böylesi güzel ve üst düzey bir kursun illerine verilmesinde duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınok gelen misafirlerle ile birlikte katıldığı 5 . kademe Teknik direktörlük kursunda gelen  misafirler ile ilgilenirken hem de kursiyer olarak ta üstün bir performans sergilemiş oldu” dedi.

   “ TÜRK KARATESİNİN DOĞRU YAPILAN BİR EĞİTİM SİSTEMİ İLE DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLUR “

  Kurs başkanı Necip Kaplan kursun sonunda yaptığı açıklamada tüm antrenörlerin yaptığı özverili disiplinli ve hoşgörü çerçevesinde geçen kurstan duyduğu memnuniyeti anlattı Türk karatesinin doğru yapılan bir eğitim sistemi ile bugün dünyada söz sahibi olan bir ülke olduğunu bununda en büyük sebeplerinden birinin bilgili kültürlü antrenörlerin yetişmesinden kaynaklandığını söyledi.

   “HEM SPORTİF ACIDAN HEM DE EĞİTİM ACISINDAN ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEĞİZ “

  Türkiye karate Milli Takımı ve Diyarbakır Bağlar Belediye spor kulüp antrenörü Mehmet Yazar ise  son bulan kurs hakkında değerlendirmesinde şunları aktardı; “ kursiyer olarak katıldığı kursta Avrupa ve Dünya şampiyonu şimdi ise Filipinler Karate Milli Takım Antrenörlüğünü yapan Okay Arpa hocamız ile hem kurs ortamında hem de kurs dışında yaptığı çalışmaların çok verimli geçtiğini belirtmek isterim. Bizde Okay  hocamızın Milli takımda yapmış oldukları başarılı çalışmaları ve tecrübelerinde yararlanmak ve faydalanmak adına iyi bir çalışma olduğuna inanıyorum. Bu tür kurslar ve seminerler gibi oluşumlar karate acısından biz Antrenörler için çok büyük fayda sağlamaktadır. Bu konu  daha fazla çalışarak Diyarbakır karatesini en düzeye getirmek için daha fazla emek harlayarak hem sportif acıdan hem de eğitim acısından çalışmalar devam edeceğiz” .

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen